Manželé Täubelovi oslavili výročí platinové svatby

Diamantová svatbaVýročí platinové svatby je velkou událostí, zvlášť, když se oficiálně konala v Praze 8 vůbec poprvé. Manželé Elvír a Olga Täubelovi si připomněli své dlouholeté výročí svazku manželského za účasti rodiny a známých v Zámecké kapli Libeňského zámku v pátek 2. října 2015.

Slavnostního projevu a blahopřání se ujal starosta MČ Praha 8 pan Roman Petrus, který manželům Täubelovým popřál také k nedávným narozeninám. Pan Ing. Ervín Täubel se dožil krásného jubilea 93 let, jeho manželka Olga oslavila své 91. narozeniny. Pan starosta Petrus předal za městskou část jubilantům malé pozornosti. Pro dámu byly připraveny květiny, pro pána upomínková medaile a společně obdrželi krásnou broušenou vázu. Proběhl také slavnostní přípitek.

Manželé Täubelovi se brali v roce 1945 a zůstali spolu až do dnešních dnů, kdy si připomínají výročí platinové svatby. Pro ty, kdo mají zmatek v názvech těchto událostí, platinová svatba znamená, že jde o výročí 70 let sňatku,“ vysvětluje starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Sedmdesát let společného života uplynulo neuvěřitelně rychle. Aby manželství vydrželo, bylo třeba mnoha kompromisů a pochopení, a to samozřejmě oboustranných. Manželé se ale vždy mohli opřít o vzájemnou lásku, a proto se také rozhodli pro oslavu platinové svatby. Vyjádřili tím svoji touhu, být spolu až do konce svých dní.

A jaký je podle manželů recept na dlouhé soužití: „...v manželství je největším uměním schopnost vzájemného odpouštění a nekonečné trpělivosti,“ dodávají jubilanti.

 Diamantová svatba Diamantová svatba Diamantová svatba Diamantová svatba Diamantová svatba 
Zveřejněno: 02.10.2015 – Anna Patočková
Vytisknout