Městská část Praha 8 podporuje výstavbu venkovního bazénu Šutce

Magistrát hl. m. Prahy plánuje investovat do rozvoje areálu Šutky desítky milionů, s tímto návrhem přišli v polovině minulého roku za vedením hlavního města radní Prahy 8. „Přišlo nám škoda nevyužít tak celoměstsky významné území pro další rozvoj sportu. V tomto případě rozšíření stávajícího plaveckého areálu Šutka. Myslíme si, že pro severní část Prahy a jeho okolí tyto služby chybí. Proto jsme již v minulém roce oslovili magistrát s žádostí o možnou investici a požádali o změnu územního plánu pro toto území tak, abychom ho mohli rozšířit i o jiné sportovní využití či ubytovací zařízení pro sportovce“, říká radní Prahy 8 Tomáš Hřebík.

Aquacentrum Šutka je vyhledávaným plaveckým areálem. Magistrát plánuje jeho rozšíření o nabídku dalších sportů a rekreace. Nyní pracuje na dokončení projektové dokumentace. Město se chystá do rozvoje areálu investovat desítky milionů korun.

Praha 8 má obecně nedostatek sportovních ploch, některé z nich ale naplno nevyužívají svůj potenciál, okolí areálu Aquacentra Šutky je jedním z nich.Obyvatelé nejen Prahy 8 tak budou mít možnost využití široké nabídky sportovních aktivit. V areálu vznikne wellness centrum, tělocvična a restaurační zařízení", dodává Tomáš Hřebík. „S magistrátem jednáme o dalším možném sportovním využití kde nás zajímá především názor obyvatel” dodává radní.

„Tento areál, který byl dostavěn v roce 2012 po 25 letech, nabízí Pražanům v podstatě teprve druhý padesátimetrový bazén, který je krytý. Domnívám se, že Pražané si tento areál oblíbili. Za rok 2019 zde bylo 650 tisíc návštěvníků, což je cca 1800 návštěvníků denně”, řekl Jan Mareš, správce Aquacentra Šutka.

Hrubé odhady na dostavbu areálu vycházejí zhruba na 70 milionů korun. Zatím ale není jasné, kdo bude nově dostavěný areál provozovat, zda to bude jeden či více správců a provozovatelů.

Městská část Praha 8 podporuje výstavbu venkovního bazénu Šutce

Zveřejněno: 19.02.2020