Čtvrtý ročník již tradičního turnaje Joudrs International Cup převlékl kabát a stal se z něj Mike Stapleton Memorial. S touto ušlechtilou myšlenkou přišel v únoru předseda a místopředseda české softballové asociace, aby tento velikán českého a světového softballu neupadl v zapomnění.

Měli jsme už všechno připravené, když se Tomáš Kusý zastavil a zeptal se mě, jestli by to bylo možné. Pochopení v realizačním týmu našel. Ten začal sbírat materiály a připravovat vše tak, aby se tento turnaj mohl uskutečnit pod novou hlavičkou.

Kohokoliv po celém světě jsme oslovili, vždycky ihned odepsal, ale opravdu během několika minut, lidé nám předávali nové materiály, fotky, osobní pocity, zkušenosti a moudra, kterými je Mike doslova zahlcoval celou dobu, kterou v ČR strávil. Udělali jsme z toho krásné vzpomínkové roll upy, které byly a zase budou k vidění v Clubhousu po celou dobu konání akce.

Na předávání medailí a poháru na závěr turnaje dorazil Pavel Mašek, jeden z těch, kteří s Mikeem strávili v Čechách nejvíc času. S mladými hráči se podělil o vzpomínku na člověka, který z českého mužského softballu udělal světově konkurenceschopný.

Nakonec se vše povedlo a v nové grafice a nové myšlence se uskutečnil tento krásný turnaj pro více jak 300 dětí. 24 týmů ze 4 zemí světa změřilo své síly v 65 zápasech na 5 hřištích. Ke třem hřištím ve Svoboda parku bohnických Joudrs, se přidal ještě trojský SaBaT a také tým Spectrum, který má svou základnu na Černé Mostě.

Myšlenka toho turnaje je jednoduchá, v Evropě neexistuje podobný chlapecký turnaj a tak jsme se rozhodli jej založit a udělat z něj místo, kde se potká softballová mládež z celé Evropy a teď vlastně i světa. Rádi bychom v příštích letech měli i týmy z dalších zemí, letos tu byl Izrael, Dánsko a Nový Zéland, v minulosti jsme hostili i týmy z Chorvatska nebo Švédska. Máme rozjednané týmy z Kanady, Argentiny a Španělska, tak doufáme, že příští rok budeme moci vyvěsit nějakou další vlajku nad Joudrs.

Rád bych, aby tenhle turnaj byl vždycky místem, kam se všechny týmy rádi vracejí, rádi si na něm zahrají a na konci si všichni řeknou, jo stálo to za to tady být.

A jak to v letošním turnaji vše dopadlo?

Memoriál Mikea Stapletona 2018 – konečné pořadí

Individuální ocenění získali:
V kategorii U13
Tomáš Pokorný – Žraloci Ledenice – Nejlepší nadhazovač
David Jelínek – Snails Kunovice - Nejužitečnější hráč

V kategorii U16
Cedric Nzambi – SK Joudrs Praha – Nejlepší nadhazovač
Ivri MargolinIzrael Warriros White – Nejužitečnější hráč

V kategorii U19
Jirka Šeda – Hroši Havlíčkův Brod – Nejlepší nadhazovač
Adam Vavrečka – SK Joudrs Praha – Nejužitečnější hráč
Ceny pro individuální ocenění darovala společnost www.PLAY-BALL.cz – vybavení pro baseball a softball
Gratulujeme!

Za realizační tým, který tvoří Helena Novotná, Zuzana Stronerová, Jitka Chaloupková a já, Ondřej Stroner, děkuji všem týmům, rozhodčím, dobrovolníkům, pomocníkům a všem, kteří jste s tímto krásným turnajem měli cokoliv společného. Děkujeme partnerům Magistrátu hl. města Prahy, MŠMT a Městské části Praha 8.

Za rok na viděnou …
Fotogalerie na FB stránkách Mike Stapleton Memorial

-OS-

Fotografie k článku:
foto: Martina Macháčková
Ředitel turnaje: Ondřej Stroner

Mezinárodní softballový turnaj mládeže – Ohlédnutí za Memoriálem Mikea Stapletona Mezinárodní softballový turnaj mládeže – Ohlédnutí za Memoriálem Mikea Stapletona
Zveřejněno: 06.06.2018