Místa pro zřízení parkovacích zón určí odborná analýza

Problémy s parkováním na Praze 8 se radnice rozhodla vyřešit za pomoci dopravních expertů. 

Na MČ Praha 8 se pravidelně obrací řada občanů, kteří žádají o zřízení zón placeného stání, které se osvědčily u jiných městských částí. Nalézt parkovací místo před svým bydlištěm je totiž pro některé obyvatele velmi obtížné. Radnice se rozhodla problém vyřešit za pomoci odborníků.

„Na Praze 8 nás nejvíce trápí oblast Karlína a okolí stanic metra Kobylisy a Ládví,“ uvedl radní MČ Praha 8 pro oblast dopravy Matěj Fichtner. Osmá městská část proto zadala zpracování komplexní odborné analýzy dopravy v klidu, která má za úkol vytipovat místa, kde budou zřízeny zóny placeného stání, a to na základě dat získaných průzkumem přímo v terénu. „Odborná analýza nejen určí rozsah zón placeného stání, ale získané informace poslouží také ke zvážení případné výstavby parkovacích domů a k optimalizaci provozní efektivity placených parkovišť,“ dodal Fichtner.

Analýza včetně projektové části by měla být hotova na jaře příštího roku. Následovat bude představení projektu a jeho postoupení na Magistrát hl. m. Prahy, který zóny placeného stání vyhlašuje a provozuje.
untitled.jpg