Na Palmovce byl otevřen nový klub pro děti Mapa

Otevření dětského klubu MapaNa Praze 8 se otevírá nový odpolední klub pro děti se jménem Mapa. Samostatná klubovna a velká zahradní plocha bude sloužit různorodým dětským aktivitám. Hlavním cílem klubu Mapa je poskytnout dětem smysluplné využití volného času. Provoz je hrazen MČ Praha 8, proto klub poskytuje služby zdarma.

Jedná se o děti, které nemají odpolední kroužky a zároveň se jim nemohou rodiče věnovat. Tyto děti pak tráví čas na ulici, kde přichází do kontaktu s různými negativními vlivy. Klub Mapa těmto dětem nabízí prostor a příležitost strávit odpoledne hrami nebo i děláním domácích úkolů“, říká o klubu radní Prahy 8 Markéta Adamová, která celý projekt iniciovala a zaštítila. 

Klub Mapa se nachází v areálu na ulici Sokolovská, hned vedle budoucí nové radnice Prahy 8. Klub je tzv. otevřený, to znamená, že do něj mohou jít všechny děti ve věku od 6 do 12 let napříč všemi sociálními skupinami.

Slavností otevření provázel sousedský Piknik pro každého, kde si rodiny s dětmi užily příjemné chvíle. Připravený program pro děti byl bohatý a nápaditý. 
 
Piknik pro každého vznikl z několika důvodů. Je to skvělá příležitost, aby se lidé na Praze 8 seznámili a děti si užily pestrý program. Navíc mohl každý přinést stolní hry, skládanky, stavebnice nebo dětské časopisy, které už doma nepotřebuje, a tím pomohl ještě více vybavit nový klub Mapa,“ dodává Markéta Adamová.  

Odpolední dětský klub Mapa je další ze součástí změn, které mění tvář křižovatky na Palmovce. V poslední době zde proběhlo několik změn jako je obnova parku Pod Plynojemem nebo stále pokračující výstavba nové radnice.

Otevírací doba:
Pondělí–čtvrtek 13.00–18.00 hod.
Adresa klubu Mapa: Sokolovská 121, Praha 8.

Otevření dětského klubu Mapa Otevření dětského klubu Mapa Otevření dětského klubu Mapa Otevření dětského klubu Mapa Otevření dětského klubu Mapa Otevření dětského klubu Mapa Otevření dětského klubu Mapa Otevření dětského klubu Mapa
Zveřejněno: 09.06.2014 – Tomáš Vlk
Vytisknout