Naše interpretace: Dočasné zrušení zón placeného stání trvá

Dočasné zrušení zón placeného stání (ZPS) bylo definováno rozhodnutím primátora hl. m. Prahy s platností do 14. dubna 6.00 hod. Tento termín se blíží a vzhledem k tomu, že žádné další stanovisko od hl.m.Prahy nepřišlo, pátrali jsme, i na základě vašich četných dotazů, po platnosti zón placeného stání pro další dny. Situace je poměrně nepřehledná. Nicméně platí prodloužení nouzového stavu do 30. dubna. Tím došlo fakticky k prodloužení přerušení zón placeného stání do 30. dubna, protože dle usnesení vlády ze dne 31. března jsou ZPS zneplatněny s účinností ode dne 2. dubna 2020 po dobu trvání nouzového stavu.

Pokud někomu v tomto čase končí platnost parkovacího povolení a prodlužuje si platnost online, není v tom problém. Rozhodně však nedoporučujeme realizovat platbu v době zrušených parkovacích zón osobně na pokladně úřadu. S platbou vyčkejte do odvolání zrušení parkovacích zón vládou.

V metropoli modré parkovací zóny fungují v městských částech Praha 1 až 9, stejně jako v několika dalších lokalitách. Za roční parkování v nich platí rezidenti 1.200 korun. Když však chtějí držitelé oprávnění parkovat v jiné městské části, než kde mají trvalý pobyt, musí za to platit. To se nyní dočasně ruší.

Parkovací zóny v Praze jsou nařízením vlády dočasně zrušeny

Zveřejněno: 09.04.2020