Nedostatek vody v Praze nehrozí. Kvalita je pod neustálou kontrolou

Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která pokrývá zhruba 75 procent spotřeby vody v metropoli, je plná a v pondělí ráno byla dokonce její hladina pět centimetrů nad přelivem, jenž má kótu 377 metrů nad mořem.

Bez problémů míří do hlavního města i voda z druhého zdroje – z Úpravny vody v Káraném. Ta využívá vodu z Jizery, která se upravuje infiltrací, a podzemní vodu z artézských studní.

Kvalita vody je v pořádku
I v těchto dnech ručí Pražské vodovody a kanalizace (PVK) za kvalitu pitné vody v metropoli. „Kvalitu vody kontrolujeme nepřetržitě, a to jak laboratorními analýzami, tak i on-line monitorovacími sondami, které jsou instalovány na strategických místech distribuce vody,“ zdůraznil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.
Bez omezení funguje i akreditovaná laboratoř PVK v Dykově ulici. „Pokud má zákazník pocit, že není něco s jeho vodou v pořádku, může se bez obav obrátit na naše odborníky v laboratoři. Ty vzorek odeberou, zkontrolují a v případě nějakých problémů poradí, jak je řešit,“ podotkl Mrázek.

Dodržujte pitný režim
V horkých letních dnech nesmíme zapomínat na pravidelný pitný režim. Ale pozor nebavíme se o alkoholických nápojích…

Lidský organismus obsahuje z 60 % vodu. Naše tělo vyloučí každý den 2,5 l vody denně. Potraviny (mléko, ovoce, zelenina, maso,…) nám dodají asi 1 l vody denně, proto je potřeba alespoň 1,5 l vody denně vypít, abychom tekutiny doplnili. V létě a při námaze ještě více.

Nedostatek tekutin způsobuje vyšší únavu, poruchy ledvin, bolesti hlavy a kloubů. Důsledky dehydratace se mění podle věku, ale může výrazně ovlivnit zdraví člověka. Předpokládá se, že řada civilizačních chorob je buď prvním příznakem, nebo následkem trvalého nedostatku tekutin. Důležité je pít v průběhu celého dne, abychom stále doplňovali zásoby vody a minerálů.

Proč nezkusit kohoutkovou?
Zaručeně dobrá zdravotně nezávadná pitná voda Vám teče doma přímo z kohoutku. Ušetříte si námahu, čas i peníze, a zároveň Vám odpadá starost s likvidací použitých PET lahví. Voda z vodovodu je mnohem přátelštější k životnímu prostředí než balená voda.

Voda z vodovodu je:
  • zdravotně nezávadná – podléhá četnější a v některých parametrech přísnější kontrole kvality než kontroly balené vody, o kvalitě vody ve veřejném vodovodu má právo každý spotřebitel být informován, a to v úplném rozsahu parametrů daných platnou legislativou
  • vždy čerstvá u Vás doma – optimálně “uskladněná” v chladu a temnu ve vodovodním potrubí
  • šetříte přírodu – odpadá přeprava kamiony, potřeba skladování a likvidace neekologického odpadu
  • šetříte své zdraví – nenosíte těžké balíky vody


Další informace:
Bc. Tomáš Mrázek
tiskový mluvčí
Tel.: +420 267 194 273
Mobil: +420 602 767 808
Email: tomas.mrazek@pvk.cz
www.pvk.cz


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Nedostatek vody v Praze nehrozí. Kvalita je pod neustálou kontrolou
Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 11.08.2020
Vytisknout