Nejen v Libni se můžete vydat po stopách Anthropoidu

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid - aktu pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách tentokrát obohatí stejnojmenná QR bojová hra. 

Hra začíná 22. května na místě Mural Artu u zastávky tramvaje „Vychovatelna“.  První QR kód je k nalezení nedaleko Památníku Anthropoid. Více informací na webu www.praha8.cz/anthropoid. QR hra o ceny potrvá do 18. června. Následně si lze trasu projít individuálně až do června příštího roku.

Jednotlivá zastavení této hry se nacházejí především v ulicích Libně, ve které se událost odehrála, ale i Vysočan a Karlína.  Ne náhodou – z těchto tří pražských čtvrtí se rekrutovalo největší množství osob pomáhajících parašutistům. Hra je určena pro starší děti a dospělé. Účastníci si mohou během hry, ve které se bude soutěžit o hodnotné ceny, otestovat znalosti nejen o okupaci a válečných událostech, ale i o dobových reáliích jako byly oděvy, strava či zbraně. 

„Naším hlavním cílem je seznámit s tehdejšími událostmi a podmínkami života děti a mladší dospělé, ale hra je určena i pro starší ročníky. Chceme účastníkům hry přiblížit jedno z období našich dějin, na které nesmíme nikdy zapomenout, okupaci,“ uvedl ke hře jeden z organizátorů radní Prahy 8 Michal Švarc (Patrioti). 

V den zahájení hry 22. května odpoledne mohou navíc účastníci potkat jednotlivé aktéry tehdejších událostí „naživo“. Postavy jako Gabčík, Kubiš, Jindřiška Nováková nebo řidič Klein budou představovat herci Divadla Pod Palmovkou a zaměstnanci radnice Prahy 8. O atmosféru se postará dobová hlášení rozhlasu a plakáty s výzvami obyvatelstvu.

Soutěž pořádá kromě MČ Praha 8 také MČ Praha 9, DDM Spektrum , Divadlo Pod Palmovkou a Sokol Libeň. 

Ze hry mohou účastníci pořizovat fota, psát básně a krátké povídky. Poslat je pak mohou na email michal.svarc@praha8.cz. Nejúspěšnější budou odměněni věcnými dary. 

Další informace na https://www.praha8.cz/QR-bojovka-Operace-Anthropoid.html


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Mural Art Vychovatelna

Mural Art Vychovatelna

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 12.05.2021
Vytisknout