Nejhezčí Čimísek je ze ZŠ Na Slovance

Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vilaV pondělí 13. března 2017 byly v Grabově vile předávány ceny za nejhezčího Čimíska.

Od listopadu 2016 malovali žáci prvních stupňů základních škol Prahy 8 obrázky s motivem dubového skřítka Čimíska, patrona Čimického háje. Byla totiž zahájena výtvarná soutěž „Namaluj Čimíska“, kterou organizoval spolek Vědomý dotek za pomoci ÚMČ Prahy 8, pod záštitou starosty pana Romana Petruse.

Soutěže se zúčastnilo celkem 6 základních škol Prahy 8 – ZŠ Petra Strozziho, ZŠ Libčická, ZŠ Na Slovance, ZŠ Burešova, ZŠ Bohumila Hrabala a ZŠ Glowackého. Žáci vytvořili celkem 85 výtvarných děl, ze kterých bylo z každé školy hlasováním vybráno jedno, jež bylo vystaveno v prostoru Bílého domu. O nejhezčí obrázek Čimíska mohla veřejnost hlasovat během měsíce února do připravené hlasovací urny nebo na internetu formou ankety.

Nejvíc hlasů (352) získal obrázek žáků ZŠ Na Slovance. Na druhém místě se umístili žáci ZŠ Glowackého a na třetím žáci ZŠ Bohumila Hrabala.

Před předáváním cen si děti poslechly v Grabově vile čtení příběhu o skřítkovi Čimískovi z knížky Pohádky z Čimického háje v podání paní MgA. Jindry Brendlové ze ZUŠ Klapkova. Poté zástupci organizátora (včetně autora uvedené knížky, pana Martina Rezka) a starosta Roman Petrus dětem předali věcné ceny, které poskytlo Papírnictví Petruška, a sošky skřítka Čimíska z dílny výtvarníka pana Pavla Karla.

Všechny děti, které se soutěže zúčastnily, si malování obrázků dubového skřítka Čimíska užily.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vila Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vila Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vila Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vila Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vila Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vila

Předávání cen za nejhezčího Čimíska, 13. března 2017, Grabova vila
Zveřejněno: 17.03.2017