Nejlepší softbal světa ve Svoboda parku na Joudrs

ME softball 2018 – české zlatoPět kontinentů, šest zemí, jeden turnaj. Takový je ve stručnosti princip mezinárodního Intercontinetal Cupu, který se poprvé odehraje letos v termínu 28.srpna až 1. září 2018 v Praze v Bohnicích, a to ve Svoboda parku na softbalovém hřišti klubu Joudrs. Utká se zde naprostá softbalová mužská špička – ti nejlepší z každého kontinentu. Kdo se do české metropole podívá?

Reprezentace České republiky se jako pořadatel postaví Novému Zélandu, Japonsku, Argentině, USA, a Dánsku. Fotbalisté podobný turnaj nazývají Konfederační pohár FIFA a vždy rok před mistrovstvím světa jej pořádá hostující země následujícího světového šampionátu. Jeden kontinent reprezentuje jedna země. Většinou. Podobný princip se aplikuje i zde. Praha si tak rok před pořádáním největší softbalové události Mistrovství Světa vyzkouší i organizaci obdobné akce.

Česká republika patří stabilně k nejsilnějším týmům Evropy, což naposledy potvrdila právě na skočeném mistrovství Evropy. Češi si došli pro zlato hned čtyřikrát po sobě v letech 2012, 2014, 2016 a letos na ME v Havlíčkově Brodě. 

Český tým povede do bojů reprezentační kouč Tomáš Kusý, který byl letos pověřen funkcí hlavního kouče výběru Evropy, je zároveň kaučem ženské reprezentace a hlavním trenérem extraligového ženského týmu Joudrs a předsedou největšího českého softbalového klubu Joudrs Praha, který sídlí v pražských Bohnicích, a na jehož hřišti se Intercontinental Cup a v příštím roce i mistrovství světa uskuteční.

Nenechte si ujít nejlepší sportovní událost tohoto roku v Praze; vidět na živo Black Sox (Reprezentace Nového Zélandu) při jejich národním bojovém tanci Haka; rychlost týmu Japonska, nebo hravost Jihoameričanů z Argentiny. 

Všechny informace včetně rozpisu najdete na icc2018.softball.cz.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Související
Zveřejněno: 26.07.2018   |   Aktualizováno: 14.08.2018
Vytisknout