Nejmodernější 3D mamograf v Praze má Nemocnice Na Bulovce

Mamograf, ilustrativní fotografieOd 20. února 2019 má Nemocnice Na Bulovce k dispozici špičkový mamografický přístroj Hologic. Toto nejmodernější vybavení pro pacientky je v současnosti k dispozici v Praze pouze Na Bulovce, v Česku se jedná o druhý takový přístroj.

Mamodiagnostické centrum v Nemocnici Na Bulovce pořídilo nový unikátní mamografický přístroj z fondů EU za osm milionů korun. Umožňuje velmi přesné a šetrné 3D vyšetření prsu (tomosyntézu), a také vyšetření s použitím kontrastní látky (kontrastní mamografii).

Klasické mamografy mají citlivost zhruba 85 %, což znamená, že v 15 % případů ložisko nezobrazí. Nový 3D mamograf s kombinací klasické digitální mamografie, tomosyntézy a kontrastní mamografie výrazně zvyšuje přesnost mamografického vyšetření,” popisuje přínos nového přístroje pro pacientky a lékaře vedoucí lékařka Mamodiagnostického centra Nemocnice Na Bulovce MUDr. Livia Večeřová, MBA.

Každá žena ví, jak je vyšetření mamografem důležité, ale zároveň ne zcela příjemné. Jsem proto skutečně ráda, že Nemocnice Na Bulovce rozvíjí možnosti péče o pacientky tak, aby bylo toto vyšetření co nejefektivnější. Věřím, že do budoucna se budou tímto směrem zlepšovat služby i dalších center nemocnice ke spokojenosti všech pacientů,“ místostarostka Vladimíra Ludková.

Zahájení provozu nového mamografu komentoval i ředitel Nemocnice Na Bulovce Mgr. Jan Kvaček: „Naše nemocnice pacientům poskytuje komplexní onkologickou péči na velmi vysoké úrovni, a to jak z hlediska personálu, tak přístrojového vybavení. Těší nás, že po dvou lineárních urychlovačích, uvedených do provozu na začátku letošního roku, má naše radiodiagnostické pracoviště pro naše pacientky k dispozici také nejmodernější mamograf současnosti.

Související
Technická specifikace přístroje (PDF, 603 kB)
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 21.02.2019
Vytisknout