Nová Palmovka: Metrostav vypověděl smlouvu, nové vedení Prahy 8 chce jednat

Společnost Metrostav vypověděla v listopadu 2018 minulému vedení MČ Praha 8 smlouvu o výstavbě Nové Palmovky kvůli chybějícím znaleckým posudkům. Budoucnost budovy, ve které má sídlit radnice osmé městské části a Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy, nyní aktivně řeší nové vedení radnice.

Projekt Nová Palmovka byla zahájen v roce 2010 (více v článku na našem webu), přičemž hrubá stavba byla dokončena během roku 2014. Od jara 2015 byl však projekt pozastaven z diskutabilních důvodů minulým vedením radnice. Dostavba byla odblokována až v dubnu 2018 (více v článku na našem webu). V listopadu 2018 těsně před zvolením nového vedení však Metrostav vypověděl smlouvu na dostavbu, a to z důvodu chybějících znaleckých posudků. 

„Vypovězení smlouvy na dostavbu Nové Palmovky společností Metrostav je pro nás více než nemilým překvapením. Je skutečně neuvěřitelné, do jakého stadia se celý projekt v minulém volebním období dostal. Rozmotat všechny peripetie kolem bude skutečně obrovský úkol, ale uděláme pro to maximum,“ komentuje nešťastnou situaci starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Metrostav jako důvod vypovězení smlouvy uvedl absenci znaleckých posudků potřebných pro znovuzahájení stavby. „Výpověď považujeme za neoprávněnou. Aktivně s Metrostavem jednáme, doposud jsme postupovali v souladu a věřím, že se problém podaří vyřešit. Zároveň je mým cílem zjistit, proč minulé vedení radnice v čele se starostou Petrusem dovedlo celou situaci kolem Nové Palmovky až do toho stavu, kdy Metrostav dává od celé stavby ruce pryč,“ uvádí radní Tomáš Slabihoudek (TOP 09 a STAN), v jehož kompetenci je majetek MČ, a dodává: „Bojím se, že nastalá situace může znamenat prodloužení a prodražení stavby.“
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 12.12.2018
Vytisknout