Nová linka 235 do Psychiatrické nemocnice Bohnice od 6. listopadu 2021

Nová linka 235 do Psychiatrické nemocnice Bohnice od 6. listopadu 2021Od soboty 6. listopadu 2021 bude z důvodu zlepšení dostupnosti areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice zavedena nová midibusová linka 235 z Troji do areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, která zároveň posílí stávající linku 236 z Podhoří, Zoologické a Botanické zahrady v Troji na bohnické sídliště.

Nová linka pojede v trase
Podhoří – Zoologická zahrada – Krakov – Odra – Řepínská – Nemocnice Bohnice.

V areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice bude zřízeno 6 zastávek:
Hlavní vrátnice – Centrální terapie – Interna – Ředitelství – Divadlo Za Plotem – Nemocnice Bohnice.

Nová linka bude provozována každý den cca od 6:30 do 20:00 v půlhodinovém intervalu, ve společném úseku s linkou 236 mezi zastávkami Podhoří a Zhořelecká bude zajištěn souhrnný interval 15 minut. Zejména v ranním a dopoledním období tak bude zkrácen souhrnný interval oproti dnešku na polovinu. V hlavní sezoně od dubna do října se počítá s nasazením kapacitnějších autobusů o délce 10,5 metru.

„Mám radost, že se nám podařilo zlepšit dopravní obslužnost pro obyvatele Prahy 8 nejen areálu PN Bohnice, ale i v oblasti Bohnic a Troji. Dobrou zprávou pro nás je také posílení spojů do ZOO a Zámků,“ uvedl Tomáš Slabihoudek, radní Prahy 8 pro dopravu.

„Otevíráme a oživujeme uzavřený prostor bohnické psychiatrické nemocnice. Nejde jen o areál nemocnice, ale díky přilehlému parku tam jde zajít i na procházku, který je nyní lépe přístupný. Nové zastávky zlepší dostupnost celého rozlehlého nemocničního areálu. Některé pavilony jsou od stávajících zastávek MHD vzdálené i více než 800 metrů. Spoje nové linky mají dále za cíl zajistit přímé spojení mezi přívozem v Podhoří a okolím zastávek Katovická a Odra,“ uvádí náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Zavedení této linky je pro mne symbolem otevírání Psychiatrické nemocnice Bohnice Pražanům a současně popřením mýtu o nebezpečnosti lidí s duševním onemocněním. Vnímám to jako první krok k praxi běžné v zahraničí, kdy se péče pro lidi s psychiatrickým onemocněním vysouvá z velkých ústavních zařízení a přesouvá se  do místních komunit v podobě multidisciplinárních týmů a problémy se tak mohou řešit v Nová linka 235 do Psychiatrické nemocnice Bohnice od 6. listopadu 2021místě z komunitních zdrojů.  Na této přeměně spolupracuje Hlavní město Praha s Ministerstvem zdravotnictví jako zřizovatelem Psychiatrické nemocnice Bohnice. Věřím, že areál se postupně stane přirozenou součástí Bohnic a bude využíván i pro občanskou vybavenost Pražanů v okolí bydlících,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová.

„Areál bohnické nemocnice je rozsáhlý areál, kterému doteď chybělo potřebné a důstojné dopravní obsloužení. V Praze se snažíme o to, aby vše bylo v přijatelné docházkové vzdálenosti. Nejen veřejnou vybavenost, ale právě i přístup k městské hromadné dopravě. Říkáme tomu město krátkých vzdáleností. K areálu bohnické nemocnice byl doteď přístup velice omezený s dlouhou docházkovou vzdáleností k některým pavilonům. Velice proto vítám zprovoznění midibusové linky 235, která přispěje ke zkvalitnění pražské městské hromadné dopravy,“ dodává náměstek pražského primátora a radní pro oblast územního rozvoje a územního plánu Petr Hlaváček.

Nová linka 235 do Psychiatrické nemocnice Bohnice od 6. listopadu 2021

PID 235 236