Nová trolejbusová linka č. 58 Palmovka–Letňany

Od neděle 1. července 2018 je Dopravním podnikem hlavního města Prahy, akciovou společností, zavedena do provozu, v rámci přípravy postupné elektrifikace autobusových linek a dlouhodobého testování různých technických řešení, pravidelná trolejbusová linka 58 v trase Palmovka–Prosek–Letňany.

V provozu je denně, přibližně od 9.00 hod. do 18.30 hod. (v pátek přibližně od 12.00 hod. do 19.30 hod.) v intervalu 60 minut.

Na lince 58 je provozován bateriový trolejbus, který představuje kombinaci osvědčené trolejbusové technologie a moderních trakčních baterii umožňujících plnohodnotný provoz i v úsecích bez trolejového vedení (tedy fakticky v „elektrobusovém" režimu).
Nabíjení baterii probíhá za jízdy z trolejového vedení v ulici Prosecké (tzv. dynamické nabíjení) a při přestávkách v obratišti Palmovka (tzv. statické nabíjení).

Cílem dlouhodobých zkoušek je praktické ověření možností a parametrů technologie dynamického nabíjení, která se jeví jako perspektivní pro elektrifikaci silně zatížených páteřních autobusových linek.

Další informace na informační lince DPP 296 191 817 nebo stránkách www.dpp.cz.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Trolejbus Palmovka–Letňany od 01.07.2018
Zveřejněno: 11.07.2018
Vytisknout