Nová výzdoba hřiště Košinka

Dětské hřiště Košinka má novou hezkou výzdobu herních prvků. O výzdobu se postarali umělci z design studia Formstorm. Jedná se o pilotní projekt, který iniciovala radní Anna Kroutil (ANO), která tak vyšla vstříc požadavkům mateřské školy Na Korábě, která toto hřiště často navštěvuje. O úpravu vzhledu hřiště požádala ředitelka školky poté, co jej zničili vandalové. Nějakou dobu totiž dokonce ani nebylo možné, aby děti takto vulgárně pomalované herní prvky navštěvovaly.

„Vandalové poničili původní nátěr a pokreslili nevhodnými obrázky a tak jsme se rozhodli proti nim bojovat trochu netradičně, jejich vlastní zbraní – graffiti,“ říká radní Anna Kroutil (ANO).

Nejen školka, ale i veřejnost si nový vzhled hřiště velmi chválí a proto by ve 2. čtvrtletí příštího roku měly být obdobným způsobem opraveny i další hřiště. Záleží pochopitelně také zájmu občanů i schváleném rozpočtu. 
 
„Doufáme, že výzdoba zůstane co nejdéle a nebude nutné ji brzy obnovovat. Umělecká výmalba v jiných lokalitách se nám osvědčila a vandalové ji ničí jen minimálně,“ doplňuje radní Kroutil (ANO). 

Dětské hřiště Košinka - nová výzdoba 2016 Dětské hřiště Košinka - nová výzdoba 2016 Dětské hřiště Košinka - nová výzdoba 2016 Dětské hřiště Košinka - nová výzdoba 2016 Dětské hřiště Košinka - nová výzdoba 2016
Dětské hřiště Košinka - nová výzdoba 2016


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 16.12.2016 – Anna Patočková
Vytisknout