Nová zahrada Kolpingova domu v Bohnicích nabízí zábavu i relaxaci

Otevření zahrady Kolpingova domu – 2. října 2018Maminky s dětmi v nepříznivé životní situaci, které využívají služby bohnického Kolpingova domu, se radují z nové zahrady. Revitalizace za cca 2,5 milionu korun bez DPH trvala asi osm měsíců. Symbolicky byla zahrada otevřena v úterý 2. října 2018 za účasti místostarosty Prahy 8 Radomíra Nepila (ANO) a ředitelky azylového domu Aleny Rackové.

„Zahrada přiléhající Kolpingovu domu byla v zanedbaném stavu, rozhodně neposkytovala tak příjemné venkovní prostředí, jak by si klienti i zaměstnanci zasloužili. Proto jsme na jaře roku 2016 začali uvažovat o revitalizaci. Nechali jsme si zpracovat studii, poté projektovou dokumentaci. Stavební povolení jsme dostali na podzim 2017,“ popisuje stav před revitalizací místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil a pokračuje: „Bylo nutné oživit stávající zeleň a pozemek pročistit od náletových dřevin. Je zde nový plot a přístřešek pro studnu. Je neuvěřitelné, jak místo prokouklo.“

Revitalizace byla zahájena na podzim 2017 a dokončena v září 2018. „Celkové úpravy vyšly radnici Prahy 8 asi na 2,5 milionu korun bez DPH. Zahrada, která je příležitostně otevřena i veřejnosti, má nyní nové pískoviště, dětské hřiště, tabuli na křídy, ping-pongový stůl, ohniště, pergolu, lavičky a osvětlení. Část zahrady slouží k zahradničení,“ vyjmenovává místostarosta Nepil. 

Azylový dům je určen pro matky s dětmi, které nemají vlastní bydlení ani zázemí rodiny, která by jim pomohla a nejsou schopny řešit svou těžkou situaci vlastními silami a prostředky. „Věřím, že nová krásná zahrada pomůže maminkám v jejich tíživé životní situaci a zpříjemní i dětem jejich pobyt v azylovém domě,“ hodnotí revitalizaci Nepil.

Zahrada byla symbolicky otevřena v úterý 2. října 2018 za účasti místostarosty Prahy 8 Radomíra Nepila a ředitelky azylového domu Aleny Rackové.

Kolpingův azylový dům pro matky s dětmi disponuje sedmi pokoji s vlastním sociálním zařízením s celkem 22 lůžky, prádelnou, kočárkárnou a učebnou. Všechny pokoje jsou nyní plně obsazeny. Cílem je mj. také příprava rodičů na nový start do života a minimalizace závislosti na sociálních dávkách. Více na www.kolpingpraha.czDostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 02.10.2018
Vytisknout