Nově na webu

Náměty, připomínky či dotazy lze zasílat na webmaster@praha8.cz nebo prostřednictvím služby Zeptejte se.


2018

Červenec 2018

MAPY LÉKAŘŮ A ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍ
Zpracovali jsme pro vás seznam lékařů a zdravotnických zařízení v podobě map, které obsahují více než 400 kontaktů na odborníky a zdravotnická zařízení různého zaměření. 

Březen 2018
VYLEPŠENÍ ÚŘEDNÍ DESKY
Spustili jsme automatizované zveřejňování příspěvků na Úřední desce. Vedle úspory času, který jsme dříve potřebovali na ruční vyvěšování příspěvků, Úřední deska nově nabízí po rozkliknutí konkrétního vyvěšení přehled s podrobnými informacemi o daném vyvěšení, např.: přesný čas zveřejnění na webu, datum svěšení, spisová značka či původce materiálu.
   

2017

07.11.2017

VYLEPŠENÍ MODULU FOTOGALERIE
Vylepšili jsme prohlížení fotografií a obrazových materiálů – ty lze nyní zobrazit v jejich maximální velikosti i v režimu celé obrazovky, pohybovat se ve fotogalerii je umožněno šipkami, klikáním na obrázek nebo gestem pro posun, galerie spolu s fotografiemi přehraje i video a nabídne i sdílení na sociální sítě. Změnu by měli nejvíce pocítit uživatelé mobilních zařízení, kde šlo dříve zobrazovat fotografie pouze jednotlivě. 

Říjen 2017
MAPY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
Do oblasti O Praze 8 –> Mapový portál jsme přidali několik nových map z oblasti životního prostředí: mapu kontejnerů na elektro a kovový odpad, mapu psích košů a psích luk a mapu výstavby podzemních kontejnerových stání. Další mapy jsou v přípravě. Mapy životního prostředí jsou dále k nalezení v příslušných oblastech týkajících se životního prostředí.

10.03.2017
PODKLADOVÉ MATERIÁLY RADY MČ
Nově budou zveřejňovány podkladové materiály jednání rady městské části. V časovém předstihu před jednáním rady lze zhlédnout všechny projednávané body včetně návrhů jednotlivých usnesení, přílohy i důvodové zprávy.

23.02.2017
ZABEZPEČENÉ SPOJENÍ S WEBOVÝMI STRÁNKAMI
Spojení mezi webovými stránkami www.praha8.cz a jejich uživateli je nyní bezpečnější – komunikace je šifrována SSL certifikátem. Zabezpečené spojení se mimo jiné projevuje zeleným adresním řádkem ve webovém prohlížeči.

Únor 2017
MAPY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A (BEZ)BARIÉROVOSTI
Nové mapy vám pomohou zorientovat se v nabídce sociálních a návazných služeb na území MČ Praha 8 a poskytnou vám přehled o přístupnosti / (bez)bariérovosti určených objektů na území Prahy 8 (objekty ÚMČ Praha 8, České pošty, okrskové služebny městské policie, zdravotnická a sociální zařízení, atd.). Mapy jsou dostupné v oblasti Mapový portál.


2016

24.10.2016

ODBĚR NOVINEK E-MAILEM
Nyní můžete na svůj e-mail dostávat přehled aktualit a novinek z webových stránek MČ Praha 8. Odebírat lze aktuality z různých oblastí, včetně úřední desky, kalendáře akcí nebo služby Zeptejte se. Na e-mail bude také možno dostávat okamžitá upozornění v případě výjimečných událostí, např. náhlého omezení úřadu. Pro bezplatný odběr novinek je potřeba se zaregistrovat / přihlásit.

23.02.2016
POTŘEBUJI VYŘÍDIT
Vylepšili jsme pro vás oblast Potřebuji vyřídit s návody, jak postupovat při vyřizování různých životních situací na úřadu městské části. Návody jsou nyní v základním zobrazení tříděny podle tematických oblastí, zůstala však zachována možnost třídění podle odborů pro ty, komu by nové rozvržení nevyhovovalo. Každý návod je možno nově zobrazit v několikerém znění, včetně úvodního stručného zobrazení s nejužitečnějšími informacemi.

01.02.2016
OTEVŘENÁ DATA
V nové oblasti Média –> Otevřená data bylo zveřejněno prvních 13 datasetů, respektive odkazů na datasety – volně dostupné soubory dat ve strukturované a strojově čitelné podobě, které byly publikovány s využitím celoměstského portálu pro otevřená data hlavního města Prahy. Jedná se o různá statistická data, rozpočty, přehledy. Data jsou poskytována bez licenčního omezení. Postupně budou zveřejňovány další datové sady.

25.01.2016
ROZŠÍŘENÍ REZERVAČNÍHO SYSTÉMU
Rozšířili jsme pro vás rezervační systém o dvě agendy (Czech POINT a živnostenskou agendu – registrace a hlášení změn).

07.01.2016
NOVÉ USPOŘÁDÁNÍ ÚVODNÍ STRANY
Provedli jsme pár kosmetických i funkčních změn úvodní strany webu. Zredukovali jsme hlavičku stránek, sjednotili pár oblastí a namísto dvou nabídek menu ponechali pouze jednu. K tomu jsme zviditelnili vyhledávací pole, nejnavštěvovanější i nejvyhledávanější obsah a upravili zápatí stránek. Zkrátka – nyní by mělo být snadnější dostat se k požadovaným informacím. V případě jakýchkoli podnětů nás kontaktujte, budeme rádi za vaše postřehy.

2015

14.12.2015

INDEXOVANÉ VIDEOOZÁZNAMY ZASTUPITELSTVA
V oblasti Volené orgány –> Zastupitelstvo –> Online přenos a záznamy –> Videozáznamy zasedání byl vedle běžného videozáznamu zveřejněn také odkaz na první indexovaný videozáznam ze zasedání zastupitelstva, konkrétně ze dne 09.12.2015. Díky indexování bude průběh tohoto i každého dalšího zasedání možno pohodlně a s přehledem procházet dle bodů jednání a řečníků.

30.09.2015
REZERVAČNÍ SYSTÉM
Zprovoznili jsme online rezervační systém, díky kterému se můžete snadno objednat na úřad. Stačí zvolit volný termín, který vám bude nejvíce vyhovovat a dostavit se v daný čas na úřad. Rezervace z internetu vás zařadí na začátek konkrétní fronty. Zatím je možno rezervace využít pro agendy související s občanskými průkazy a cestovními pasy.

04.08.2015
VIZITKY A UDÁLOSTI SNADNO DO VAŠEHO PC ČI MOBILU
Nyní je možno jednoduše ukládat kontakty zaměstnanců nebo události z Kalendáře akcí do vlastního adresáře nebo kalendáře v PC, tabletu či mobilu. Ke kontaktům a událostem jsme přidali ikonky s odkazy – Ikonka vizitky  Ikonka QR kódu  Ikonka události –, které vám celý proces zjednoduší a urychlí.

03.08.2015
ARCHIVACE WEBU MČ NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR
Webové stránky MČ Praha 8 byly zařazeny do pravidelné archivace Národní knihovnou ČR za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Staly se součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace. Jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR. Více informací na stránkách NK ČR.

29.06.2015
STRUKTUROVANÉ PŘEHLEDY HLASOVÁNÍ ZMČ
V oblasti Volené orgány –> Zastupitelstvo byl zveřejněn první strukturovaný přehled hlasování zasedání zastupitelstva, konkrétně ze dne 10.06.2015. Přehled nabízí detailní informace o hlasování k jednotlivým návrhům usnesení.

24.06.2015
INDEXOVANÉ AUDIOZÁZNAMY ZASTUPITELSTVA
V oblasti Volené orgány –> Zastupitelstvo –> Online přenos a záznamy –> Audiozáznamy zasedání byl zveřejněn první indexovaný audiozáznam ze zasedání zastupitelstva, konkrétně ze dne 10.06.2015. Díky indexování je možno pohodlně a s přehledem procházet průběh zasedání dle bodů jednání a řečníků.

01.06.2015
PODKLADOVÉ MATERIÁLY ZASTUPITELSTVA
Nově jsou k nahlédnutí podkladové materiály blížícího se zastupitelstva. V časovém předstihu před zasedáním zastupitelstva lze prohlédnout všechny projednávané body včetně návrhu jednotlivých usnesení, příloh i důvodové zprávy.


2014

08.12.2014

BEZPEČNOST A KRIZOVÉ ŘÍZENÍ
Oblast Občan –> Bezpečnost prošla zásadní proměnou. Nově nabízí komplexnější informace z oblasti bezpečnosti a krizových situací včetně mapových aplikací krizového řízení a mapy rozmístění veřejných kamer v Praze.

Říjen a listopad 2014
VYHLEDÁVÁNÍ + KALENDÁŘ AKCÍ
Upravili jsme vyhledávání a našeptávání. S ohledem na uživatele mobilních zařízení se našeptává i při psaní bez diakritiky. Vyhledávání a našeptávání bylo nasazeno také v Kalendáři akcí, kde jsou našeptávány mimo jiné i typy akcí, které již není třeba vybírat v samostatné nabídce typů akcí. V Kalendáři akcí byly navíc provedeny úpravy, které zrychlily jeho odezvu.
Mohlo by vás také zajímat

Aktualizováno: 28.11.2018
Vytisknout