Nový komiks zlepší výuku dětí v oblasti bezpečnosti

Městská část Praha 8 vytvořila nový vzdělávací komiks „Komisař Simon zasahuje“, který je určený žákům druhého stupně základních škol. Ti jsou v něm informováni o bezpečnostních rizicích a hrozbách, které se vyskytují v současné společnosti. Učitelé budou moci komiks využít při výuce, jelikož bude během druhého školního pololetí bezplatně distribuován do základních škol na Praze 8. „Skutečnost je taková, že v současné době nemají učitelé žádné aktuální materiály k bezpečnostní problematice, které by se daly využít při vyučování. Iniciovali jsme proto vytvoření komiksu, který mládeži atraktivní a přitažlivou formou přinese informace o této závažné a důležité oblasti našeho života,“ uvedl předseda komise pro bezpečnost MČ Prahy 8 Zdeněk Nagovský (KSČM). Ten je spolu s policistou Janem Holubem autorem komiksu. Autorem ilustrací je Roman Kliský.

Příběhy vyprávěné v komiksu jsou volně inspirovány skutečnými událostmi. Jejich významná část je zasazena do reálií naší městské části. Například příběh „Kolo“ se odehrává v bikrosovém areálu TJ Slovanu Bohnice. Na konci každé kapitoly najdou čtenáři otázky, které by měly vést k zamyšlení se nad příběhem. „Chceme využít vysoké popularity komiksů mezi mladými lidmi k tomu, abychom je varovali před hrozbami, které na ně v současném světě číhají. Pokud je komiks dokáže zaujmout a nebude pro ně představovat jen nezajímavou a nudnou učební pomůcku, pak jsme připraveni vydat jeho pokračování,“ říká starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Komiks „Komisař Simon zasahuje“ nebude distribuován pouze do základních škol, ale v dubnu a květnu bude vystaven ve výstavním prostoru v přízemí Obchodního centra Krakov (Lodžská 850/6). Vstup na výstavu bude bezplatný. V jejím rámci proběhne soutěž o ceny, ve které budou moci děti nakreslit komiks věnující se bezpečnostní tématice. Podrobnosti o této soutěži budou zveřejněny v OC Krakov a na internetových stránkách naší městské části.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Úvodní strana nového komiksu Komisař Simon zasahuje
Zveřejněno: 16.03.2017