Nový podjezd pod mostem Čuprova zkrátí a zrychlí cestu cyklistům

Technická správa komunikací právě dokončila svou nejnáročnější stavbu pro cyklisty, podjezd na cyklostezce A26 pod mostem v ulici Čuprova.

Vodní prostup Rokytka patří mezi největší cyklistické akce v posledních letech a je výjimečná svým rozsahem. Kromě trasy pro cyklisty se upravilo i koryto řeky a opravily se ochranné a opěrné zdi. Náklady stavby byly 48 milionů korun.

Nově budovaná stezka se nachází na území městských částí Praha 8 a 9 převážně v zastavené části podél koryta říčky Rokytky. Jedná se o část úseku cyklostezky A26 „Rokytka“: Libeň – Vysočany, kde předmětná stavba začíná rampou kousek před mostem R009 Čuprova, v napojení na stávající cyklostezku, dále pokračuje pod mostem tzv. vodním prostupem, a končí opět rampou za mostem v napojení na stávající cyklostezku – ulice Nad Kolčavkou. Stavba leží na levé straně břehu Rokytky (ve směru toku).

“Mám z toho velkou radost, nově vybudovaný podjezd výrazně zjednoduší pohyb přes rušnou ulici Čuprova. Lépe řečeno pod touto ulicí. Zkrátí se tak o stovky metrů cesta na trase A26 mezi Palmovkou a Pivovarem Kolčavka, mezi Prahou 8 a Prahou 9,” uvedl při otevření nového podjezdu radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek. “Speciálně oceňuji takové stavby, které nestaví cyklisty proti automobilům, ale naopak umožňuje fungování obou těmto dopravním režimům. Už jen tím, že jsou fyzicky oddělené,” dodal Slabihoudek.

„Výstavbou této části stezky dochází nejen k napřímení cyklistické a pěší vazby v linii A26, ale zejména tím odpadá nebezpečné místo, kdy se cyklisté museli na úzkém chodníku při prudkém sjezdu do podchodu otáčet o 180°. Dalším důležitým prvkem stavby je úprava koryta Rokytky, což napomůže lepšímu průtoku v rámci prevence při možných lokálních povodních,“ přibližuje Jozef Sinčák, generální ředitel Technické správy komunikací.

Dnes slavnostně stezku otevřeli Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu, Jozef Sinčák, generální ředitel TSK, Tomáš Slabihoudek, radní pro dopravu MČ Praha 8, Tomáš Portlík, místostarosta MČ Praha 9 a zástupci společnosti STRABAG.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Podjezd na cyklostezce A26 pod mostem v ulici Čuprova
 
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 19.05.2020
Vytisknout