Nulová tolerance hazardu na Praze 8

O nulovou toleranci hazardu usiluje nové vedení radnice již od svého nástupu do funkce. Zastupitelstvo městské části proto na svém 13. zasedání dne 10. května 2017 znovu potvrdilo své původní stanovisko z roku 2014, kdy schválilo materiál, podle něhož MČ Praha 8 požádala Zastupitelstvo HMP o změnu vyhlášky stanovující místa a čas, na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry tak, aby na celém území Prahy 8 bylo zakázáno provozování výherních automatů. „Chceme aktualizovat usnesení z roku 2014, přizpůsobit jej současné legislativě a znovu předložit Magistrátu hl. m. Prahy. Naší snahou je, aby změna proběhla v co nejkratším termínu,“ uvádí místostarosta Matěj Fichtner (ANO), který se o nulovou toleranci hazardu dlouhodobě zasazuje.

Doposud se podařilo alespoň zásadním způsobem omezit počet míst, na kterých lze hazard provozovat. Zatímco před rokem 2012 byly loterijní přístroje ve více než 128 podnicích, v roce 2016 se počet míst snížil na 21. I ty by měly být v nejbližší době zakázány, a to za předpokladu, že Magistrát hl. m. Prahy vezme požadavky Prahy 8 na vědomí a vyjde jim vstříc.

Důvody, kvůli kterým městská část usiluje o nulovou toleranci hazardu shrnul místostarosta Fichtner (ANO) následovně: „Herny a podobná zařízení považujeme za riziková místa, která snižují bezpečnost v dané lokalitě tím, že na sebe váží kriminalitu a další negativní sociální jevy. Jedním z nejhorších je patologická hráčská závislost v kombinaci s novými herními systémy, umožňujícími prohrát vysoké částky během několika hodin.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 10.05.2017 – Anna Patočková