Občané Prahy 8 se formou ankety vyjádřili k zónám placeného stání

Během senátních voleb uspořádala radnice Prahy 8 anketu na téma „Ano či Ne parkovacím zónám na Praze 8". Tato anketa se uskutečnila pouze v oblastech zahrnutých do zveřejněné studie dopravy v klidu, t. j. v Karlíně, Libni, Kobylisích a Ďáblicích. K anketě se vyjádřil místostarosta Michal Švarc: Díky velkému zájmu občanů, ať už prostřednictvím této ankety, e-mailů či příspěvků na besedách, máme vcelku jasno, kde si občané zóny přejí a kde nikoliv."

„Jednoznačné ano jsme obdrželi z Karlína, mírnou převahu pozitivních hlasů máme z Invalidovny a dolní Libně, v Kobylisích si občané přejí zóny pouze v bezprostřední blízkosti stanice metra. Horní Libeň, velká část Kobylis a celé Ďáblice zóny odmítly," uvedl místostarosta.

Během začátku listopadu se uskuteční kulatý stůl“ za účasti politiků, odborníků, zástupců Městské policie a občanských sdružení Prahy 8. Zde by MČ Praha 8 měla přijmout finální stanovisko, kde bude žádat o instalaci zón a kde nikoliv. Zajímají nás odborné i praktické názory na případný dopad v okolí po zavedení zón ve vybraných oblastech. Zástupci vedení radnice ale budou prosazovat bezvýhradné zohlednění vůle rezidentů jednotlivých oblastí," řekl na závěr místostarosta Švarc.

Zveřejněno: 29.10.2012