Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dětská hřiště (Tereza Klapuch Haltmarová 30.03.2021 12:22) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,

  bohužel nevím, na koho se konkrétně obrátit, proto prosím o případnou radu, koho můžu kontaktovat.
  Jedná se o 2 věci:
  na dětském hřišti na Okrouhlíku je dřevěný vláček, ovšem některá prkna ze střechy jsou uvolněná a syn se o jedno z nich dnes zranil. Bylo by možné kontaktovat majitele nebo správce s prosbou o opravu herního prvku?
  Další dotaz se týká také hřiště, tentokrát v ulici Nad Rokoskou. Vedle dětského hřiště je plocha/fotbalové hřiště, kam pejdkari vhodí venčit své psy. Bylo by možné sem nainstalovat odpadkový koš s držákem pytlíků pro pejskaře, aby bylo možné hřiště využívat k jeho původní funkci?
  Děkuji
  • Odpověď: (21.04.2021 15:37)
   Vážená paní Haltmarová,

   koš na psí exkrementy u dětského hřiště a vedlejšího travnatého plácku s brankami instalován pravděpodobně nebude, protože se nejedná o vhodnou plochu k venčení psů. Ohledně sáčků na psí exkrementy doporučujeme využít koše na psí exkrementy, které jsou v ulici Nad Rokoskou cca 50 m směrem dolů (v parku pod Hercovkou), nebo cca 150 m nahoru od zmíněného dětského hřiště. Oprava dřevěného vláčku na hřišti na Okrouhlíku je přislíbena podnikem Lesy hl.m. Prahy, který je správcem příslušného pozemku.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pokládka dlažby pod posilovací stroje (Aleš Michna 09.04.2021 13:11) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy bude dokončena instalace dlažby pod posilovací stroje u domu čp. 511 v ulici Černého na Střížkově?
  • Odpověď: (16.04.2021 12:49)
   Vážený pane Michno,

   oprava dopadových ploch pod posilovacími stroji začala včera 13.4. Během tohoto týdne budou dokončeny hrubé práce, poté budou dořešeny drobné nedostatky na posilovacích strojích.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zachovani prodejny potravin v ulici K Ladvi (Petr Svalb 13.02.2021 9:24) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den, jake kroky provadi MU Praha 8 pro zachovani prodejny potravin K Ladvi, cislo 334 (nyni supermarket Albert)? V poslednich letech MU Praha 8 prodala pozemky kolem teto prodejny spolecnosti Fisolta Property. Nyni tato spolecnost zada o demolici stavby. Jak bude zajistena ze strany MC obcanska vybavenost v teto lokalite? Kam budou chodit nakupovat starsi obcane, pokud bude prodejna demolovana? Dekuji
  • Odpověď: (17.02.2021 15:14)
   Dobrý den,

   stavební úřad vede samostatně řízení o demolici, za MČ je příslušným odbor správy majetku. Investor již MČ představil řešení nového objektu, který je převážně bytový, ale v 1. NP počítá s obchodními plochami.

   S pozdravem

   Vedoucí oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: hřiště ZŠ Bohumila Hrabala v ulici Krejčího (Gabriela Minařík 24.10.2020 12:27) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  v blízkosti mého bydliště se nachází hřiště, které do minulého roku využívala ZŠ Bohumila Hrabala v ulici Krejčího (tedy její převážně druhý stupeň). V předminulém nebo minulém roce proběhlo jednorázově vymýcení pozemku od náletů, od té doby se však žádná další údržba nekoná, pozemek zarůstá, budovu jakési garáže využívají bezdomovci, z místa se line zápach, občas i velký hluk a noční hádky. Pozemek je nevyužitý, ačkoli je jeho součástí i vyasfaltované hřiště a obrovské pískoviště. Na pozemku jsou školní nádoby na tříděný odpad. Byla bych ráda, kdyby byl pozemek udržován i z toho důvodu, že navazuje dále na zahrádkářskou kolonii a soukromé pozemky.
  Zajímalo by mne, komu pozemky patří a na koho se obracet s žádostí o jejich údržbu, řádné oplocení, které pouze pletivo a opakovaně poničené, které by zamezilo vstupu bezdomovcům a zlodějům, a následnou rekultivaci.
  Nemluvě o tom, že mi je líto nevyužitého sportoviště, které v této lokalitě - veřejně a zdarma přístupné - velmi chybí.

  Na obrázku je vidět hřiště, zarůstající pozemek a střecha "garáže" s cestičkou vyšlapanou od osob, které ji obydlily.

  S pozdravem a díky,
  Gabriela Minařík.
  • Odpověď: (03.11.2020 13:39)
   Vážená paní Minařík, 

   po konzultaci s paní ředitelkou ZŠ Bohumila Hrabala, Mgr. Irenou Trojanovou, Ph.D. a příslušným technikem SeS MČ Praha 8 sděluji, že na tento prostor je připraven projekt na úpravu celé plochy. V současné době se čeká na poslední schválení od MHMP (očekává se do poloviny listopadu). Poté budou ihned zahájeny úpravy včetně vyčištění celé plochy (vymýcení náletových dřevin).

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Lavička (Falcová Ilona 21.09.2020 19:01) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,bydlím v ulici Vřesová 681/17 již 10let,máme to tady moc pěkné,jen nám nedávno zřejmě chuligáni zničily lavičky,které máme před domem.Ostatní byty mají malé balkonky,ale bohužel my ne,takže jsem ráda seděla před barákem na lavičce.Bohužel už je to druhá lavička,kterou zničily.jak k tomu ,ale přijde člověk,který se chová zodpovědně a chrání si své okolí.Je nějaká šance,že se lavičky znovu zde objeví? Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (23.09.2020 15:07)
   Vážená paní Falcová,

   bohužel Vám s poničenou lavičkou nemohu pomoci, neboť lavička je na soukromém pozemku ve vlastnictví spolumajitelů přilehlých domů Vřesová 17 a 19. Zkuste se obrátit na jejich zástupce nebo správce příslušných nemovitostí.

   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: pozemek v Čimicích, u rybníka. (Melánie Neužilová 03.09.2020 12:20) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v ulici Vánková 16, Čimice, již 27 let. byty dřív vojenské, jsou nyní družstevní. někdy na jaře AS-PO, což je armádní servisní, předala pozemek mezi barákem a rybníkem ( kdysi tam bylo hřiště ), ÚŘADU PRO ZASTUPOVÁNÍ STÁTU. No a tento úřad se vůbec nestará o sekání trávy, prý na to nemá mechanizaci atd. co s tím prosím ? je tam tráva od jara nesekaná a lezou nám do baráku myši. vedení družstva je bezmocné. děkuji za odpověď
  • Odpověď: (14.09.2020 15:14)
   Vážená paní Neužilová,

   Váš podnět jsme předali správci pozemku – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V pátek 11.9. jsme obdrželi odpověď tohoto znění:
   „K níže uvedené stížnosti Vám sdělujeme, že zhotovitel Úřadu by měl údržbu zeleně provést dle svých kapacit v nejbližší době.“
   Doufejme tedy, že tráva bude posekána co nejdříve.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: oprava houpacky hriste karlinske namesti (Lenka Adams 06.09.2020 22:31) – Obecní majetek
  Sdílet
  prosim o opravu houpacky na karlinskem namesti na hristi, jedna se o zavesnou houpacku pro nejmensi, se 'zabradlim" kolem sedatka.
  • Odpověď: (10.09.2020 15:07)
   Vážená paní Adams,

   velmi Vám děkuji za upozornění na rozbitou houpačku na dětském hřišti na Karlínském náměstí. Na odstranění závady již pracujeme.
   Věřím, že houpačka bude opravena v nejbližším možném termínu.

   Přeji hezký den.

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Budova býv. KD Nisa (Milada Jislová 28.08.2020 11:58) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  jaké jsou plány s objektem býv. KD Nisa na konečné autobusů 144 a 177 v Mazurské ulici? Chátrá již velmi dlouho.
  Děkuji,
  Jislová
  • Odpověď: (31.08.2020 13:14)
   Vážená paní Jislová,

   je vydané pravomocné stavební povolení ne rekonstrukci OC Nisa.

   S detaily ohledně datumu zahájení prací je nutné se obrátit na vlastníka stavby.

   Pavel Kryštof
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Lavičky (Šárka Šimková 28.07.2020 10:34) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v Akátová 1175/3 a chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo možné nainstalovat lavičky. V okolí je jich spoustu a u nás žádná. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (06.08.2020 15:51)
   Vážená paní Šimková,

   je to možné, ale bude k tomu potřeba oficiální souhlas předsedy bytového sdružení z vašeho domu (dokument), aby se vědělo, že s tím všichni v domě souhlasí. A dále bych prosil o návrh, kde na námi spravovaném území by se vám lavičky zamlouvaly. Například načrtnout do mapky. Děkuji.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Osvětlení přechodu ul. Lodžská - u bus zast. Katovická (Vráťa 23.01.2020 14:17) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, proč stále nejsou v provozu dvě nové přídavné bílé lampy nasvětlující přechod pro chodce v ulici Lodžská, u zastávek MHD Katovická? Je to možná již dva měsíce, co byly namontovány a připojeny, ale stále nesvítí. Zvláště v těchto měsících, kdy je tma již od odpoledních hodin, by se z hlediska bezpečnosti bílé nasvětlení na tomto přechodu pro chodce opravdu hodilo. Dle této informace se jedná o investiční akci MČ Praha 8, tak je škoda, že to ještě nefunguje. https://www.praha8.cz/osmicka-zvysuje-bezpecnost-na-prechodech.html Díky za odpověď.
  • Odpověď: (31.01.2020 13:51)
   Vážený pane Vráťo,

   Dle vyjádření správce komunikace TSK hl. m. Prahy nyní jednají se společností PRE o uzavření smlouvy o odběru.
   Nyní je to v řešení, v blízké době by mělo osvětlení fungovat.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout