Olympionici spojí síly v Beachklubu Ládví

Starosta městské části Prahy 8 Ondřej Gros a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta v pátek 25. června v 11 hodin slavnostně otevřeli nové zázemí Beachklubu Ládví v Praze 8.

Na jaře loňského roku začala výstavba nového moderního zázemí občany oblíbeného Beachklubu Ládví. Tento krok umožní i rozšíření nabídky sportovních aktivit. Nápad na rozšíření stávajících prostor se zrodil už před třemi lety, stavět se začalo loni na jaře.

„Například počet kurtů na beachvolejbal jsme zdvojnásobili na osmnáct. Na své si přijdou příznivci stále populárnějšího parkouru, v nové budově nechybí sál pro cvičení, jógu i judo,“ informoval předseda Beachklubu Ládví Michal Novotný. Počítá s tím, že v dopoledních hodinách pestrou nabídku využijí hlavně senioři a lidé, co poté jdou do práce. Odpoledne pak budou určena pro sportovní oddíly a kroužky, večery zase pro veřejnost. „Přibyla také sauna a místnost na fyzioterapii. Spousta dětí vyrostla do výkonnostních hráčů, takže to budou potřebovat,“ sdělil Novotný.

Podle něj je snahou vedení klubu vybudovat na kobyliském sídlišti komunitní místo, kde se děti vyřádí na trampolíně i jiných herních prvcích, v létě nebudou chybět ani vodní hrátky. Areál je vhodný i pro pořádání oslav a podobných akcí. Největší beachvolejbalový areál v Česku využil uzavření sportovišť v době covidové pandemie k postavení nového klubového zázemí, které umožní konání turnaje světové série v plážovém volejbale v Praze a posílení svého trenérského týmu o olympionika Přemysla Kubalu. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 30 miliónů korun.

Hlavní město Praha bude hostit světovou sérii v plážovém volejbalu po dlouhých 10 letech

Naposledy se turnaj v Praze konal v roce 2011 na Štvanici, a právě písek ze Štvanice posloužil k vybudování 18 kurtů v pražském Beachklubu Ládví. Nejlepší beachvolejbalisté z celého světa s vrátí do Prahy v termínu 19.-22. srpna 2021, dva týdny po olympiádě v japonském Tokyu. Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu, vysvětluje: „Obrovská investice ve výši 30 miliónů korun do rekonstrukce Beachklubu Ládví umožnila, aby se turnaj světové série vrátil do Prahy.“ Starosta městské části Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) doplňuje: „Velmi si vážím toho, že se právě v Beachklubu Ládví bude konat světová událost v plážovém volejbale. Po červencovém evropském šampionátu juniorek v softballu je to v krátké době další důkaz toho, že je Praha 8 sportu zaslíbená."

Rekonstrukce nalákala do Beachklubu Ládví i olympionika Přemysla Kubalu, který se netají ambicí vychovat své nástupce. Michal Novotný, předseda klubu a současně dvojnásobný olympionik a vítěz světového poháru ve snowboardcrossu plánuje: „S 18 kurty a více než 500 sportujícími dětmi jsme největším beachvolejbalovým klubem v Praze. Za 14 let naší existence jsme vychovali několik mládežnických medailistů z mistrovství Evropy. Od spolupráce s Přemkem Kubalou si slibujeme medailové úspěchy i z mistrovství světa.“

Rekonstrukce zázemí Beachklubu Ládví proběhla díky dotaci hlavního města Prahy, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a vlastní finanční investici Beachklubu Ládví. Celkové náklady dosáhly 30 miliónů korun. Výstavbu realizovala stavební společnost ABP HOLDING a.s., která zvládla stavbu dokončit v rekordním čase 8 měsíců.

Olympionici spojí síly v Beachklubu Ládví

Zveřejněno: 25.06.2021