Oprava tramvajové tratě v ulici Plzeňská v úseku Klamovka – Sídliště Řepy.

Akce je plánována od 15. července do 11. srpna s tím, že provoz tramvají bude ukončen na provizorním kolejovém přejezdu v oblasti zastávek Klamovka. Pro tento provoz bude nutné využít obousměrné tramvajové vozy.

Po podrobné analýze možných variant provozu se zohledněním maximalizace zachování přepravních vztahů je nutné provést změny v širší oblasti města.

Základem připravovaného opatření je provoz páteřní linky 10 (tedy v intervalech 5 až 10 minut) v úseku Klamovka – Olšanské hřbitovy, kde nahradí společný provoz linek 10 a 16. Ukončení na Olšanských hřbitovech je právě limitováno maximální možností vypravení.

Z toho návazně vyplývají další změny:
  • Linka 5 bude rozdělena na 2 části, základní pojede v úseku Smíchovské nádraží – Vozovna Žižkov (bez nutnosti provozu obousměrných vozidel), v úseku Holyně – Na Knížecí/Anděl bude nahrazena provozem linky 4. V zastávce Plzeňka bude možný obousměrný přestup mezi linkami.
  • V oblasti Prahy 3, 8 a 10 bude nahrazen provoz linek 10 a 16 takto:
  • Linka 11 bude ze zastávky Biskupcova odkloněna po trase linky 10 na Sídliště Ďáblice, tím zajistí přepravní vztah I.P.Pavlova – Flora – Želivského – Ohrada – Palmovka, pouze v úseku I.P.Pavlova – Flora ulicí Vinohradskou oproti pravidelné trase ulicí Korunní.
  • Linka 13 bude ze zastávky Biskupcova odkloněna na Spojovací, kde nahradí provoz linky 11.
  • Linka 15 bude prodloužena z Olšanských hřbitovů do oblasti Strašnic a do Ústředních dílen DP, v tomto úseku nahradí provoz linky 16.

Změny jsou patrné z přiloženého schématu, plnohodnotné informace budou v brzké době k dispozici v rámci tradičních informačních kanálů Dopravního podniku.
Výlukový stav tramvaje Plzeňská

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 26.06.2023
Vytisknout