Oslavy 40 let od založení ZŠ Dolákova

Oslava 40 let ZŠ DolákovaZákladní škola Dolákova oslavila dne 20. dubna 2017 čtyřicet let své existence. Mezi 8. a 10. hodinou se sešli k oslavě žáci, učitelé, vedení školy a zástupci městské části. Popřát škole přišla i radní pro školství Anna Kroutil (ANO).

Dnešní setkání bylo velice příjemné, myslím, že jsme se všichni, děti i dospělí, hezky bavili. Škole bych chtěla popřát dalších stejně úspěšných 40 let,“ uvedla radní Anna Kroutil (ANO).

Škola byla otevřena v dubnu roku 1977. V tento den vstoupilo do školy prvních 444 žáků prvního stupně. V dalších letech se počty žáků rychle navyšovaly, neboť se zabydlovalo nově vznikající sídliště. Například ve školním roce 1981/82 navštěvovalo školu neuvěřitelných 1411 žáků. V současné době školu navštěvuje 365 žáků a součástí školy je i škola mateřská s počtem 112 dětí.

Od svého vzniku si škola prožila mnohé, a proto se v letošním roce vedení školy snažilo co nejvíce tuto dlouhou historii připomenou. Žáci dostali za úkol napsat či nakreslit pro školu blahopřání, která jsou vystavena ve vestibulu školy, na chodbách jsou pověšeny staré fotografie učitelů, kteří již dlouhá léta na škole působí a na žácích je, aby zkusili poznat, o kterého z jejich kantorů se jedná. V rámci slavnostních proslovů se vzpomnělo i na všechny úspěchy a vylepšení této školy z posledních let.

„JOslava 40 let ZŠ Dolákovaúžasné si připomenout tak bohatou historii a tradici této školy. Čtyřicet let je už opravdu dlouhá doba a je pro nás důležité, aby škola i dnes odpovídala moderním normám a požadavkům. Proto jsme nechali v minulém roce kompletně vyměnit gastroprovoz, který fungoval v podstatě od jejího počátku a byl zcela nevyhovující,“ uvedla radní Anna Kroutil (ANO).‬‪

Loňská rekonstrukce zahrnovala zřízení veškerých nových sítí, kanalizace, rozvodů vody, elektroinstalace, zabezpečovacích a komunikačních systémů. Škola má i nové výdejové pulty a výtah na stravu a potraviny. S rekonstrukcí kuchyně byla uskutečněna i kompletní rekonstrukce jídelny. Ta má nyní nové podhledy, podlahy, výmalby. Jídelna byla vybavena i novými stoly a židlemi. ‬‬‬

Hlavní částí oslav byla tvorba prací a vzkazů pro budoucí generace, poslech písní dětského hudebního souboru a za tónů trubky vypuštění desítek oranžových balonků nejmenšími žáky školy, které by mělo přinést štěstí, úsměv a dobrou náladu do budoucích let. A proč zrovna balonky oranžové? „Oranžová nás provází letitě, protože ladí s barvou budovy školy, je veselá a děti ji mají rády,“ vysvětlila ředitelka školy Mgr. Věra Jakešová.

Na školu čekají i v tomto roce další vylepšení, které žákům i pracovníkům školy zpříjemní čas, který zde tráví. „Samozřejmě plánujeme i další úpravy školy k lepšímu. V letošním roce bude opravena příjezdová komunikace do areálu, připravujeme úpravu atria školy pro venkovní výuku a škola dostane také nové moderní odborné učebny,“ uvedla k dalšímu zlepšování radní Anna Kroutil (ANO).

Oslava 40 let ZŠ Dolákova

Oslava 40 let ZŠ Dolákova


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 20.04.2017 – Anna Patočková
Vytisknout