Oslavy Dne seniorů Prahy 8 přilákaly tisíce lidí

Oslavy Dne seniorů, 30. září 2017Tisíce lidí zavítaly v sobotu 30. září 2017 před budovu Úřadu městské části Praha 8, kde se uskutečnily oslavy Mezinárodního dne seniorů. Během slunečného dne vystoupily folklórní soubory českých krajanů, dechová kapela Jitřenka s hostem Josefem Zímou, či zábavná dvojice Felix Holzmann Revival. Vrcholem akce byl koncert Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu. Celým odpolednem provázela Zuzana Bubílková.

Zábavný program pro celou rodinu přichystala v rámci Mezinárodního dne seniorů MČ Praha 8 již podruhé. „Oslavy jsou věnovány našim rodičům, prarodičům, babičkám a dědečkům. Chceme jim poděkovat za vše, co pro nás udělali a stále dělají. Zároveň je to příležitost si uvědomit, s jakými překážkami se senioři musí potýkat. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří,“ komentuje oslavy zástupce starosty Radomír Nepil.

Program byl připraven pro všechny bez rozdílu věku. „Kromě folklórních vystoupení krajanských spolků Čechů žijících na Ukrajině, v Rusku, Srbsku či Bosně a Hercegovině a dechové kapely Jitřenka s Josefem Zímou, které ocenily spíše starší ročníky, jsme měli připraven také skákací hrad pro děti, výtvarné dílny s Osmičkou pro rodinu a Banjo Band Ivana Mládka,“ popisuje radní pro kulturu Jana Solomonová.

Návštěvníci mohli vyzkoušet Nordic Walking, navštívit zdravotnický stan, ve kterém jim byli k dispozici s odbornými radami např. fyzioterapeuté. Na oslavách nechyběly ani stánky s občerstvením pro velké i malé.

Více fotografií naleznete ve Foto a videogalerii.

Oslavy Dne seniorů, 30. září 2017

Zveřejněno: 03.10.2017