Osmička pro rodinu se prezentovala na NGO Marketu 2018

Osmička pro rodinu logoPříspěvková organizace MČ Praha 8 Osmička pro rodinu se ve středu 11. dubna 2018 prezentovala na největším veletrhu neziskových organizací ve střední a východní Evropě, NGO Marketu 2018. Akci, na které vystavovalo přes 200 neziskovek, organizovala Nadace Forum 2000 ve Foru Karlín.

„Letos jsme měli štěstí na téma veletrhu, které znělo Příběhy občanské společnosti. Má vyprávět příběhy lidí, kteří chtějí měnit svět kolem sebe ve smyslu občanské odpovědnosti. To je i jedním z cílů Osmičky pro rodinu,“ komentuje účast Osmičky pro rodinu její ředitelka Kateřina Halfarová. Veletrh byl doplněn o bohatý doprovodný program plný workshopů a odborných seminářů i vzdělávací program pro děti.

Návštěvníci mohli na vlastní kůži začít něco málo z činnosti neziskovek. „U stánku Osmičky pro rodinu si zájemci mohli vyzkoušet korálkování a odnést si náušnice nebo náramek. Návštěvníky jsme informovali o aktuálních akcích. V květnu rozbíháme projekt Digitální svět my vy a naše děti určený pro rodiče, kteří si chtějí být jistí, že jejich děti jsou na internetu v bezpečí. To je dnes velké a důležité téma,“ popisuje ředitelka Halfarová.

Cílem Osmičky pro rodinu je zajišťování a zkvalitňování volnočasových a vzdělávacích aktivit pro děti a mládež, rodiny a seniory. Součástí je překonávání izolace matek i otců na rodičovské dovolené, emancipace rodičů s dětmi, podpora mezigenerační solidarity a zapojování všech skupin do občanské společnosti a podpora společenské zodpovědnosti. Více se o programu této příspěvkové organizace dozvíte na www.osmickaprorodinu.cz.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 11.04.2018 – Marcela Konrádová
Vytisknout