„Osmičkové“ akce na úvod školního roku

Zastávka volný čas
Zastávka Volný čas (3. září)
Ochutnávka kroužků Karlínského Spektra.
Praha 8 dětem aneb Výstava pro děti „na míru ušitá“ Praha 8 dětem aneb Výstava pro děti „na míru ušitá“ (4.–26. září)
Radnice Prahy 8 připravila výstavu „ušitou na míru“ dětem. „Výstava je jednou z řady akcí, kterými chceme dětem zpestřit a odlehčit začátek školního roku. K vidění bude doslova dětská tématika, ale dospělí mají vstup povolen,“ usmívá se zástupkyně starosty Vladimíra Ludková a dodává: „Výstavu určenou dětem jsme připravili na základě ohlasů loňské výstavy loutek, kdy nám vedení mateřských škol děkovalo za podobně laděnou výstavu, kterých je málo.“ Děti na výstavě uvidí modely aut, panenky, miniatury, dětské hodiny, loutky, moduritovou módní přehlídku, korálkové ozdoby či háčkované stolování. Výstava bude probíhat v Grabově vile, Na Košince 1, od 4. září do 26. září, v otevírací době úřadu. Pro návštěvy mateřských škol, které budou mít rezervovaný čas, je navíc připraven doplňkový program.
Kouzelný les Rumcajs Na děti čeká další procházka pohádkou (11. září)
Na čtvrtek 11. září připravila radnice Prahy 8 ve spolupráci s DDM Praha 8 Spirála a DDM Karlínské spektrum pro děti již VII. ročník akce „Kouzelný les“, jehož letošním průvodcem bude Rumcajs. „Dětem chceme zpestřit začátek školního roku, takže jsme přichystali další procházku pohádkou, letos s Rumcajsem. Kromě pohádkových postav čekají na děti na stanovištích i soutěže. Odměny samozřejmě nemohou chybět,“ uvádí zástupkyně starosty Vladimíra Ludková. V cíli navíc bude tvořivá dílna, kterou již tradičně povede místostarostka Ludková. Procházka povede Ďáblickým hájem, start bude 500 m od zastávky Vozovna Kobylisy s tím, že dopoledne bude určeno dětem z mateřských a základních škol, od 12.00 do 16.00 hod. bude moci přijít veřejnost a rodinné týmy. Akce je vhodná pro děti od tří let.
Kdo si hraje, nezlobí Kdo si hraje, nezlobí (14. září)
Již poosmé připravila radnice Prahy 8 na začátek školního roku akci „Kdo si hraje, nezlobí“, unikátní prezentaci volnočasových sdružení, spolků a sportovních organizací, působících v Praze 8 a okolí. „I letos chceme rodičům na začátku školního roku na jednom místě a v jeden čas představit možnosti, jak mohou jejich děti trávit volný čas v průběhu školního roku. Děti si navíc užijí odpoledne plné her a zábavy, které zakončí vystoupení Kašpárka v rohlíku,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková. Akce se uskuteční v neděli 14. září 2014 mezi 13. a 18. hodinou před KD Krakov, Těšínská 600, Praha 8 – Bohnice.
Běh strmý 2014 V Praze 8 se opět poběží do zámeckého vrchu (18. září)
Již 14. ročník Běhu strmého do zámeckého vrchu připravil na čtvrtek 18. září TJ Sokol Libeň ve spolupráci s MČ Praha 8. „Specifická trať o délce 199 metrů a převýšení 29 metrů je určena všem věkovým kategoriím, včetně předškolních dětí,“ přibližuje běh zástupkyně starosty Vladimíra Ludková. Akce se koná od 16.30 do 18.30 hod. za každého počasí, start je z ulice U Českých loděnic (Thomayerovy sady).
Osmičkové šlápoty 2014 Osmičkové šlápoty (20. září)
Akcí určenou nejen pro děti, ale i dospělé a pejsky, je IX. ročník turistického pochodu Osmičkové šlápoty. V sobotu 20. září se mezi 9. a 10. hodinou startuje od hlavního vchodu do Psychiatrické nemocnice Bohnice. Osmikilometrový pochod je nenáročný a je vhodný i pro psí doprovod. Startovné je 30 Kč. Pochod pořádá DDM Praha 8 Spirála a MČ Praha 8.
Zveřejněno: 01.09.2014