Otevření zrekonstruovaných prostorů Úseku domácí ošetřovatelské péče

otevření nového zázemí ustavu sociálních služebÚsek domácí ošetřovatelské péče Obvodního ústavu sociálně-zdravotnických služeb (OÚSS) v Libni se může pyšnit zcela novým zázemím pro tým 14 zdravotníků, kteří se starají o seniory a handicapované klienty. Zázemí bylo vybudováno v půdních prostorách stálého pracoviště. Slavnostního předání a přestřihnutí pásky se ujal radní pro hospodaření s obecním majetkem a zdravotnictví pan Radomír Nepil (ANO) a ředitelka OÚSS Miroslava Holá.
 
Úsek domácí ošetřovatelské péče se stále rozrůstá a má ze strany klientů velmi pozitivní ohlas. „Personál až do této chvíle působil v prostorách starých bezmála 22 let. Jsem rád, že se díky naší investici vybudovalo nové zázemí, které umožní zdravotníkům vykonávat svou práci v příjemnějších a vhodnějších podmínkách,“ vysvětluje radní Radomír Nepil.

Pracovní tým sestávající z vedoucí sestry, 10 zdravotních sester a tří fyzioterapeutek měl dosud k dispozici pouze velice malé prostory sousedící s čekárnou a ordinací lékaře DPS. S rostoucím počtem pacientů, nárůstem administrativních činností i zásob zdravotnického materiálu se staly původní prostory zcela nedostačujícími. MČ Praha 8 se proto rozhodla uvolnit finanční prostředky pro rekonstrukci půdních prostor pracoviště, které dosud nebyly využívány.

Stavební práce začaly v lednu 2016 a postupovaly velmi rychlým tempem, za pouhé 3 měsíce bylo zázemí dokončeno. Nové zázemí zahrnuje pracovnu sester, kuchyňku, sociální zařízení, šatnu i prostor pro ukládání zdravotnického materiálu. Práce na budově byly dokončeny již za tři měsíce a vyžádaly si investici přibližně 200 tisíc korun. „Zaměstnanci domácí péče jsou z nového zázemí nadšeni. Jejich spokojenost se určitě promítne v už i tak skvělé práci, kterou odvádí," doplňuje radní Radomír Nepil.

Úsek domácí ošetřovatelské péče Obvodního ústavu sociálně-zdravotnických služeb je příspěvkovou organizací zřízenou MČ Praha 8 za účelem poskytování sociálních a zdravotnických služeb v Praze 8. Od svého založení před více než 22 lety sídlí v objektu Domu s pečovatelskou službou v ulici Bulovka. Dlouholetá tradice, široké spektrum a vysoký počet uživatelů vypovídají o kvalitě poskytované péče.

Zázemí OÚSS před rekonstrukcí Zázemí OÚSS před rekonstrukcí Zázemí OÚSS před rekonstrukcí Zázemí OÚSS po rekonstrukci v roce 2016 Zázemí OÚSS po rekonstrukci v roce 2016 Zázemí OÚSS po rekonstrukci v roce 2016
Zveřejněno: 02.05.2016 – Anna Patočková
Vytisknout