Oznámení změny času zásobování prodejen Albert v důsledku plánované demonstrace

Vážení,

obracíme se na Vás zdvořile v návaznosti na nadcházející demonstrace zemědělců, které jsou plánovány v Praze ve dnech od 19.-22.2.2024. Z veřejných sdělovacích prostředků rozumíme, že zejména v pondělí 19.2. lze na hlavních dopravních tazích očekávat kompletní blokádu příjezdů do Prahy. Rozumíme též, že se protestní akce může prodloužit až do 22.2.

Tyto akce se zásadním způsobem dotknou i naší společnosti Albert Česká republika, s.r.o., IČO: 44012373, jelikož ve svém důsledku znemožňují běžné zásobování našich prodejen („prodejny Albert“). Prodejny Albert se přitom nacházejí v centru i širším centru Prahy, velké množství z nich pak v rezidenčních oblastech s hustou bytovou zástavbou. Na dostupnost zboží na našich prodejnách tak spoléhají jak např. uživatelé kanceláří v centru města, tak starší lidé či rodiče s dětmi, kteří se trvale zdržují v rezidenčních částech Prahy.

Prodejny Albert jsou pak v Praze většinou zásobované v průběhu dne. Výše popsané dopravní komplikace nicméně mohou zásadně ovlivnit naši schopnost prodejny Albert v průběhu dne zásobovat. Jsme tak nuceně postaveni před dilema zásobování prodejen omezit a omezit tak dostupnost zboží lidem, kteří ho potřebují a nebudou schopni si jej pořídit jinou cestou, či provést zásobování v nočních hodinách. S ohledem na zachování čerstvosti převážených potravin pro nás bohužel není možné riskovat zkázu zboží v možných tvořících se dopravních kolonách či jiných omezeních dopravy na území hlavního města Prahy v průběhu výše uvedených dnů.

S ohledem na tuto skutečnost jsme nuceni přistoupit k úpravě závozových plánů a zvýšit frekvenci nočních závozů, abychom minimalizovali možné negativní dopady na zásobování prodejen Albert. První vlna závozu bude probíhat v noci z neděle 18.2. na pondělí 19.2.

Vzhledem k umístění prodejen Albert je možné, že nočními závozy dojde k dočasnému narušení komfortu místních obyvatel, a to vlivem zvýšené hlučnosti při manipulaci se zbožím (např. skleněné lahve).

Chceme Vás však ubezpečit, že při nočních závozech budeme postupovat s nejvyšší opatrností, abychom minimalizovali případné negativní dopady na noční klid.

Za případné komplikace se Vám velice omlouváme, bohužel nevidíme jinou možnost, jak zajistit řádný servis pro naše zákazníky v situaci, kdy byla povolena demonstrace s tak významným dopadem na dopravní situaci.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Vladimíra Jičínská, prokuristka
Albert Česká republika, s.r.o.
Zveřejněno: 16.02.2024
Vytisknout