Palmovka ožije

Doposud nevyužitý a zanedbaný prostor v bezprostřední blízkosti stanice metra Palmovka, na rohu se Sokolovskou ulicí by měl do čtyř let výrazně ožít.

Městská část Prahy 8 se zde chystá realizovat vítězný návrh architekta Pleskota na novou, moderní a multifunkční budovu městského domu, který by se měl stát přirozeným a bezpečným centrem pro všechny občany Prahy 8.

Obyvatelé se tak konečně dočkají jediného kontaktního místa, ve kterém si budou moci vyřídit veškeré své záležitosti. Nový projekt nabídne i množství obchodů a dalších služeb, které usnadní obyvatelům Prahy 8 jejich každodenní život. Architekt Josef Pleskot v minulém týdnu představil radním MČ Praha 8 prezentaci budovy prvního městského domu na Palmovce.

“Bude to vlastně takové náměstí pod střechou“, dodává starosta MČ Praha 8 Josef Nosek.

Celý projekt, který bude financován výhradně z výnosů privatizace bytového fondu, také umožní přesunout všechnu administrativu radnice pod jednu střechu. Tak bude možné stávající budovy, které Městská část Prahy 8 doposud využívá, pronajmout za tržní nájemné, a tím získat další finanční prostředky pro rozvoj Městské části Praha 8. Dnes úřad sídlí v sedmi budovách, což je nepřehledné a velice neekonomické. Jejich údržba, vytápění a ostraha jsou velmi nákladné.

Cílem tohoto projektu je tedy nejen revitalizace tohoto území, ale také stabilizace obecního rozpočtu a snaha poskytnout všem obyvatelům této městské části mnohem lepší servis služeb. 
 
Prezentace budovy prvního městského domu na Palmovce.


zákres do fotografie 2.jpg
zákres do fotografie.jpg

Vytisknout