Park Pod Plynojemem se konečně stává novým místem relaxace

Milionová rekonstrukce spočívala především v rozsáhlých sadových úpravách. Odstraněny byly staré a neperspektivní dřeviny, vysazeno bylo 56 nových stromů a mnoho nových keřů a okrasných trav. Byl založen nový trávník v celém rozsahu parku.

Dále byla opravena komunikace v jižní části řešeného území a vybudována nová dlážděná cesta se schodišti na východní straně parku, která logicky navázala na stávající komunikaci a propojila území v jednotný celek.

„Cílem revitalizace bylo vybudování místa pro oddech a příjemné trávení volného času našich občanů. Proto byly instalovány lavičky, skluzavka a několik workoutových prvků pro aktivní odpočinek, v dolní části parku jsme nechali vybudovat i pítko,“ vyjmenovává místostarosta Matěj Fichtner. Důležitým opatřením z hlediska bezpečnosti je také vybudování veřejného osvětlení. „Občany bychom chtěli požádat, aby nevstupovali na nově založený trávník a nepouštěli na něj psy, než trávník dostatečně zesílí, aby zátěž vydržel,“ dodává Fichtner.

O svěření pozemku usilovala radnice od roku 2011. Park, který byl dlouhá léta nechvalně znám jako místo bezdomovců a narkomanů, byl svěřen MČ Praha 8 převodem majetku mezi magistrátem hl. města Prahy a původním vlastníkem, Českými drahami v roce 2014.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 08.08.2017 – Marcela Voženílková