Parkovací zóny v Praze jsou nařízením vlády dočasně zrušeny

Aktualizace 01.04.2020:
Dočasné zrušení zón placeného stání bylo prodlouženo rozhodnutím primátora hl. m. Prahy s platností od 1.4. do 14.4. 6.00 hod.

Z rozhodnutí vlády dne 16. března 2020 přestaly v Praze platit během karantény parkovací zóny.

Karanténa je prozatím vyhlášena pro celé území České republiky až do úterý 24. března 2020. Kontrolní auta, která můžete vidět jezdit ulicemi jen monitorují zaplněnost kapacit.

Pokud někomu v tomto čase končí platnost parkovacího povolení a prodlužuje si platnost online, není v tom problém. Rozhodně však nedoporučujeme realizovat platbu v době zrušených parkovacích zón osobně na pokladně úřadu. S platbou vyčkejte do odvolání zrušení parkovacích zón vládou.

V metropoli modré parkovací zóny fungují v městských částech Praha 1 až 9, stejně jako v několika dalších lokalitách. Za roční parkování v nich platí rezidenti 1.200 korun. Když však chtějí držitelé oprávnění parkovat v jiné městské části, než kde mají trvalý pobyt, musí za to platit. To se nyní dočasně ruší.

Parkovací zóny v Praze jsou nařízením vlády dočasně zrušeny

Zveřejněno: 17.03.2020