Parkovací zóny v Praze jsou nařízením vlády dočasně zrušeny

Na neuvážené rozhodnutí vlády reagovalo hl. m. Praha tím, že prodlouží nařízením primátora zneplatnění zón do 11.05.2020, tak jak to prosazovala městská část Praha 8.

Občané tak mají možnost si v klidu obnovit své parkovací oprávnění, pokud jim propadlo. Týká se to také změn RZ či registrace nového automobilu.

Zóny placeného stání budou tedy v provozu od pondělí 11.05.2020 od 8.00 hod.

Kontrolní auta, která můžete vidět jezdit ulicemi jen monitorují zaplněnost kapacit.

V metropoli modré parkovací zóny fungují v městských částech Praha 1 až 9, stejně jako v několika dalších lokalitách. Za roční parkování v nich platí rezidenti 1.200 korun. Když však chtějí držitelé oprávnění parkovat v jiné městské části, než kde mají trvalý pobyt, musí za to platit. To se nyní dočasně ruší.

Parkovací zóny v Praze jsou nařízením vlády dočasně zrušeny

Zveřejněno: 01.04.2020