Pocitová mapa Prahy 8 – označte místo, které chcete změnit

Je vám na určité tramvajové zastávce nebo v konkrétní ulici doslova vedro? Máte možnost na to upozornit v unikátní pocitové mapě, kterou najdete na stránce www.pocitovemapy.cz/praha8-2019. Tato mapa slouží k systematickému sběru názorů a pocitů obyvatel k tématu kvality životního prostředí. V první části (kroky 1–6) mapuje současný stav z různých pohledů a v druhé části (krok č. 7) umožňuje umístit do mapy i vaše konkrétní nápady či opatření.

Projekt, který vznikl z iniciativy radnice Prahy 8 a oddělení urbanistického rozvoje Prahy 8 má za cíl vyznačit konkrétní místa, kde podle vás občanů dochází k negativním projevům teplotních změn ve městě a následně navrhnout možná adaptační opatření. Radnice Prahy 8 navazuje na pozitivní zkušenosti MČ Prahy 6, kde byla pocitová mapa poprvé úspěšně použita. Praha 8 je tedy teprve druhou městskou částí, která s tímto projektem přichází.

Informace z pocitové mapy budou vyhodnocovány ve spolupráci s Odborem ochrany prostředí Magistrátu hlavního města PrahyCzechGlobe Ústavem výzkumu globální změny AV ČR v. v. i.. Informace od občanů budou sloužit také jako jeden z podkladů pro realizaci vybraných opatření v Praze 8 a Implementačního plánu Adaptační strategie hl. m. Prahy.

Zveřejněno: 06.08.2019