Podchod u tramvajové zastávky Štěpničná zkrášlí umělecké dílo od mladého umělce

V současné době je dokončováno vymalovaní podchodu u tramvajové zastávky Štěpničná malbou od mladého umělce. Toto umělecké dílo zobrazuje podobnost mezi přírodní džunglí a tzv. sídlištní džunglí. Městská část Praha 8 jim nechala zkrášlit toto dříve dosti nevzhledné místo, které bylo často počmárané od sprejerů. Malba bude proto natřena speciálním nátěrem, aby z ní bylo jednodušší odstranit graffiti. Náklady na zhotovení tohoto uměleckého díla by měly činit 90 000 Kč. „Velmi se nám osvědčilo zkrášlení podchodu u metra Ládví uměleckým dílem od mladé umělkyně. Podobným způsobem je proto zvelebován i nedaleký podchod u tramvajové zastávky Štěpničná. Věřím, že jeho nová podoba se bude našim obyvatelům líbit a zpříjemní jim jejich cestu na tramvaj,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Probíhající zkulturnění podchodu u tramvajové zastávky Štěpničná navazuje na úspěšné vymalování podchodu u metra Ládví uměleckým dílem s názvem Pandemie, které mělo u místních občanů velice pozitivní ohlasy. Městská část Praha 8 nechá proto zvelebit mladými umělci i další nevzhledné plochy, kolem kterých prochází vysoký počet lidí.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Nová podoba podchodu u tramvajové zastávky Štěpničná
Zveřejněno: 10.05.2017