Policisté, hasiči či záchranáři se prezentovali v Praze 8

Již podruhé proběhla prezentace jednotlivých složek integrovaného záchranného systému (IZS) na území MČ Praha 8. Ve čtvrtek 21. září 2017 se jí zúčastnilo přes 1 200 dětí z celkem deseti škol.

Cílem akce bylo seznámit děti s činností policistů, záchranářů či hasičů. Hravým způsobem se dozvěděly, co má která složka IZS na starosti v případě nebezpečí, ale také jak by se ony samy měly v případě ohrožení chovat. „O akci byl i letos veliký zájem. Program byl pečlivě připraven tak, aby byl především interaktivní a děti si samy mohly vyzkoušet např. ošetření raněného. Připravena pro ně byla také laserová střelnice. Děti si díky prezentaci vyzkoušely mnoho aktivit, ke kterým by se při hodinách prvouky, vlastivědy či přírodovědy, do kterých výuka k bezpečnosti spadá, nedostaly,“ popisuje význam akce radní Anna Kroutil.

Na místě bylo možné vyzkoušet si výzbroj a výstroj, techniku či aktivity Městské policie hl. m. Prahy, Akademie dobrovolných záchranářů, Zdravotnické záchranné služby hl. m. prahy, Čestné stráže, Celní správy ČR, Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy a dalších složek IZS. Součástí prezentace byly dynamické ukázky výcviku jednotek Integrovaného záchranného systému, např. záchranné práce, zatčení pachatele a nasazení koní a psů Městské policie hl. m. Prahy. Zajímavostí tohoto ročníku byla ukázka historického vozidla bývalé Veřejné bezpečnosti.

Více doprovodných fotografií a video z akce naleznete ve Foto a videogalerii volného času.

Zveřejněno: 21.09.2017