Poslední březnovou neděli se koná Běh metropole

V neděli 26. března 2017 bude v 10 hodin v Čimickém háji odstartován třetí závod V. ročníku seriálu Běh metropole.

Na běžce v osmi věkových kategoriích (muži i ženy: do 29 let, do 39 let, do 49 let, nad 50 let) čeká trasa dlouhá 6 km na přírodním povrchu lesoparku Čimický háj. Účastníky závodu čekají nejen skvělé sportovní zážitky, ale jsou pro ně připraveny účastnické medaile a občerstvení.

V běžeckém seriálu nejde pouze o výsledky jednotlivců v daném závodě, ať již v absolutním či věkovém pořadí, ale účastníci zde sbírají body i do celkového seriálového hodnocení pro svoji městskou část, kde žijí. Každý závodník svým startem přináší pro svoji městskou část bod, přičemž poslední závod se koná 31. prosince 2017 jako Půlnoční silvestrovsko-novoroční běh metropole, po kterém dojde k součtu všech výsledků – bodů z jednotlivých závodů a vyhodnocení nejsportovnější městské části Prahy v letošním roce.

„V loňském roce se naše Praha 8 umístila v celkovém hodnocení 32 měst i pražských městských částí na výborném 4. místě. Věřím, že i letos se umístíme na předních pozicích,“ sdělila radní pro sport Jana Solomonová.

Více informací včetně průběžného pořadí městských částí a elektronické přihlášky najdete na www.czechbigman.cz, www.czechbigman.cz/beh-metropole.

Pozvánka na akci v Kalendáři akcí.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Běh metropole, 26. března 2017, Čimický háj
Zveřejněno: 13.03.2017