Poslední únorovou sobotu ožije Karlín masopustem

Karlínský masopust 06.02.2016V sobotu 25. února 2017 ožije Karlínské náměstí již po čtrnácté masopustním veselím. Tato akce si na Praze 8 za poslední roky získala tisíce příznivců. Velkolepý průvod s koňským povozem, bohatý pódiový program, nespočet aktivit pro děti, masopustní speciality a mnoho dalšího připravilo Karlínské Spektrum ve spolupráci s MČ Praha 8.

Začínáme ve 13 hodin v Kaizlových sadech, kde nejprve symbolicky masopust zahájíme a poté se slavnostní průvod vydá karlínskými ulicemi až na Karlínské náměstí,“ říká k programu radní pro kulturu Jana Solomonová (ANO). Součástí slavnostního průvodu budou nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se bude po celou dobu starat o rozjařenou náladu. Průvod dorazí na Karlínské náměstí ve 14 hodin. Od této chvíle je na náměstí připraven velice rozmanitý program.

Kdo nestihl pořídit masopustní masku, může si ji na místě vyrobit nebo požádat své ratolesti o pomoc – budou pro ně k dispozici tvořivé dílničky a různé soutěže, také projížďky na koňském povoze, volné bruslení na ledové ploše, ukázky řemesel či tradiční zabíjačky a mnoho dalšího. Pokud by je snad program znavil, v dětském Klubu Karlík bude možné využít klidovou zónu včetně sladké dílničky. Dospělí určitě ocení jarmark s masopustními specialitami.

Samozřejmě nesmí chybět ani hudba. Na masopustu letos zahraje známá kapela Sto zvířat, dále Ponožky pana Semtamťuka, Pohřební Kapela, Amanitas, Long Vehicle Circus a soubory Karlínského Spektra.

Vedle Prahy 8 akci podpořily hl. město Praha, Konsorcium Karlín, Rádio Blaník a Pekárna Český Brod.

Všem, kteří se na masopustu podílejí, bych chtěla velmi poděkovat. Za poslední léta se z něj stala velmi úspěšná akce, bez které bychom si masopustní období na Praze 8 už ani nedovedli představit,“ říká závěrem Jana Solomonová (ANO).

Pozvánku a celý program naleznete v Kalendáři akcí
Podívejte se do fotogalerie, jak si Karlín užíval loňský masopust.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Karlínský masopust 25. února 2017
Zveřejněno: 23.01.2017 – Tomáš Vlk   |   Aktualizováno: 06.02.2017
Vytisknout