Potkani dejte si pozor! PVK vyrážejí na celoplošnou deratizaci stokové sítě.

Pražské vodovody a kanalizace startují od začátku dubna celoplošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října. „Začínáme na Novém Městě, Rašínově nábřeží, v okolí Petřína, na Pražačce a na Jarově,“ vypočítal tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek. „Následovat budou další lokality, které jsme si odsouhlasili s magistrátem a jednotlivými městskými částmi,“ doplnil.

Polovina května, několik týdnů o prázdninách a konec října pak budou deratizátoři věnovat kontrolám lokalit se zvýšeným výskytem potkanů a ošetření míst podle dodatečných požadavků pražské hygienické stanice a odborů životního prostředí městských částí.

„Na letošní rok máme nachystáno 13,5 tisíc kilogramů nástrah, kterými ošetříme 13,5 tisíc kanalizačních vstupů,“ upřesnil Mrázek. 

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. „Dalšími problémovými místy jsou lokality obývané bezdomovci, kteří na pořádek příliš nehledí,“ uvedl Mrázek.

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant. 

A ještě důležité upozornění pro majitele čtyřnohých miláčků. PVK ukládají nástrahy výhradně do stokové sítě, nikoliv na povrch!

Další informace:
Bc. Tomáš Mrázek
tiskový mluvčí
Tel.: +420 267 194 273
Mobil: +420 602 767 808
Email: tomas.mrazek@pvk.cz
www.pvk.cz Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 03.04.2023
Vytisknout