Pozor: Úprava vozovky v Argentinské

Úprava vozovky v ArgentinskéTechnická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 13. října 2021 opravu vozovky na komunikaci Argentinská, v úseku Bubenského nábřeží – Kouteckého.

V rámci souvislé údržby tohoto úseku dojde k odfrézování stávajícího asfaltového povrchu a následné pokládce nových asfaltových vrstev s hluk snižujícím účinkem. Stávající trhliny budou opraveny, budou rektifikovány (výškově upraveny) povrchové znaky inženýrských sítí a bude vyznačeno nové dopravní značení. Dále dojde i k opravě odvodnění. Jedná se o koordinaci 9 projektů napříč městskými i soukromými investory.

Akce je koordinována s rekonstrukcí tramvajové tratě Bubenské nábřeží, rekonstrukcí světelné křižovatky Argentinská – Plynární a světelného signalizačního zařízení (SSZ), přeložkou vysokého napětí v Argentinské a jako nutná předstihová akce pro rekonstrukce kanalizace, plynovodu, vozovek a pěší promenády Bubenské nábřeží včetně křižovatky a SSZ Argentinská – Bubenské nábřeží a lávky Holešovice Karlín.

Akce je také realizována za finanční spoluúčasti Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), dotace je vázána na finanční čerpání do konce roku 2021.
 

Návrh dopravní omezení:

Realizace stavebních prací proběhne po etapách při zajištění průjezdnosti v obou směrech.

1. etapa (13. 10. – 22. 10.):
uzavřen pravý jízdní pruh ve směru do centra. Ulice Argentinská + Za Viaduktem v úseku Kouteckého – Bubenské nábř. z centra budou průjezdné dva jízdní pruhy a do centra jeden jízdní pruh. V termínu 13.10. – 15.10. bude v ulici Za Viaduktem uzavřen pravý jízdní pruh, doprava bude vedena po levém jízdním pruhu a v termínu 16.10. - 22.10. bude uzavřen levý jízdní pruh a doprava vedena v pravém jízdním pruhu.

2. etapa (23. 10. – 31. 10.):
Argentinská z centra i do centra průjezdný jeden jízdní pruh (1+1) v koordinaci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy.

3. etapa (1. 11. – bude upřesněno):
uzavřena polovina jízdního pásu ve směru z centra. Ulice Argentinská bude průjezdná ve směru z centra jedním jízdním pruhem a ul. Za Viaduktem jedním jízdním pruhem z centra a druhým do centra.


Akce probíhá v koordinaci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy.

Zhotovitel: Porr, a. s.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 11.10.2021
Vytisknout