Praha 8 bruslí na třech veřejných kluzištích

Dvě nová veřejná kluziště, v areálu ZŠ Glowackého a na koupališti Ládví, jsou v provozu od minulého víkendu v Praze 8. Třetí se slavnostně otevře v neděli 10. prosince ve 14.00 hodin v kasárnách Karlín. Kluziště pokřtí herec David Suchařípa.

„Stálo mě to téměř rok a půl práce, aby Praha 8 měla svá mobilní kluziště. Chci poděkovat všem, kteří se na tom se mnou podíleli, bez vás bych to nedokázal,“ řekl místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil, který je iniciátorem veřejného bruslení na Osmiččce. „Otevřením kluzišť chceme zpříjemnit obyvatelům naší městské části letošní zimu. Je to možnost vysportovat alespoň trochu vánočního cukroví,“ dodává s úsměvem místostarosta Nepil.

Patrony veřejného bruslení nejen v osmé městské části jsou hráči hvězdného týmu HC Olymp. První dvě kluziště se otevřela již minulý týden, v sobotu a neděli 2. a 3. prosince. V Bohnicích jej pokřtil herec Martin Dejdar, v Kobylisích hokejista Dominik Hašek společně s místostarostou Prahy 8 Radomírem Nepilem a radní Janou Solomonou.

„Poslední kluziště otevřeme v neděli 10. prosince ve 14.00 hodin v kasárnách Karlín spolu s jeho kmotrem, hercem Davidem Suchařípou. Bruslaři si ledu užijí do konce února, kdy se o prodloužení rozhodne dle aktuálního počasí. Led by měl, díky moderní technologii chlazení, zvládnout i teploty do patnácti stupňů,“ informuje zájemce o bruslení Nepil.

Ledové plochy se liší svými rozměry. V Karlíně a na Ládví bude kluziště o rozměrech 15x30 metrů, největší bude v Bohnicích o velikosti 20x40 metrů. Všechna tři kluziště mají shodnou otevírací dobu. Přes týden budou dopoledne plochy sloužit žákům základních škol a dětem z mateřských škol, pro veřejnost budou otevřeny od 13.00 do 21.00 hodin, o víkendech již od 9.00 hodin.

Ceny vstupného pro veřejnost jsou lidové, děti nad 150 cm zaplatí 30 Kč za 150 minut, dospělí za stejnou dobu jen o 10 Kč více. K dispozici bude i půjčovna bruslí a přileb, opory pro děti ve tvaru tučňáka nebo pandy. Chybět nebude zázemí s rozmanitým občerstvením. Večery po 21. hodině jsou určeny pro hokejové tréninky nebo zápasy.
  • Cena půjčení bruslí 40 Kč
  • Cena půjčení helmy 30 Kč
  • Cena půjčení opory zdarma
  • Cena broušení 60 Kč
  • Za zapůjčení se nevybírá žádná záloha
  • Půjčují se pánské, dámské, dětské brusle
  • Velikosti 25-47
Víkendová odpoledne budou na kluzištích patřit dětem, pro něž si radnice připravila pestrý doprovodný program. „Každý víkend uspořádáme dětskou diskotéku nebo diskohrátky. Děti se mohou těšit na písničky a soutěže přímo na ledové ploše i mimo ni,“ uvedl k plánovanému programu Radomír Nepil.

Doprovodné programy jednotlivých kluzišť:

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 06.12.2017 – Marcela Voženílková