Praha 8 chce vymístění betonárky a omezení vjezdu nákladních automobilů nad 6 tun

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží, a to prostřednictvím zákazu vjezdu nákladních automobilů, a také vymístěním betonárky, která se zde nachází. Tato usnesení přijali zastupitelé městské části, ale rozhodovat o nich bude během následující měsíců hlavní město.

Praha 8 by v Karlíně, na Rohanském nábřeží, chtěla udělat několik změn. A proto její zastupitelé přijali dvě usnesení. To první bylo přijato v srpnu a týká se dopravy. "Požádali jsme hlavní město, aby byl rozšířen zákaz vjezdu nákladních aut nad šest tun do oblasti Rohanského nábřeží, části Libně, Invalidovny. Konkrétně pak v ulicích Zenklova a Voctářova, Vosmíkových, Primátorská a dalších, protože vnímáme, že ta zbytná, nákladní automobilová doprava do podobně obydlených oblastí nepatří, " uvedl Tomáš Slabihoudek, radní MČ Praha 8. V současné době platí zákaz vjezdu vozidel nad 6 tun na území nebo části území městských částí Praha 1, 2, 4, 5, 6 a 7. Naposledy byla tato zóna rozšířena v roce 2010. Na území městské části Praha 8 tato zóna svým rozsahem prakticky vůbec nezasahuje.

Druhé usnesení bylo přijato v září a týká se betonárky, která je na Rohanském nábřeží. "V takto progresivně se rozvíjejícím území už betonárka nemá prostor. Je tam velmi rychle vznikající obytná část společně s odpočinkovou zónou, kde samotná funkce betonárky už není vhodná. Je lidmi negativně vnímána," konstatoval Tomáš Hřebík, radní MČ Praha 8.

Usnesení jsou podmětem pro hlavní město, které o jejich případném přijetí bude muset rozhodnout. "Kroky, které jsme provedli, jsme vyčerpali své možnosti. Nyní čekáme na rozhodnutí hlavního města, na to jaký postup zvolí," dodal Tomáš Hřebík, radní MČ Praha 8. "Nejprve se musí provést analýza toho kudy by pak náklaďáky měly jezdit. Domnívám se, že po novém roce bychom mohli vědět více," dodal Tomáš Slabihoudek, radní MČ Praha 8. Praha 8 chce v místě Rohanského nábřeží snížit emisní a hlukovou zátěž i proto, že v okolí v vzniká hned několik developerských projektů kde budou tisíce bytů.

Zveřejněno: 13.11.2020