Praha 8 hostila celorepublikový turnaj v pétanque – PRAŽSKÉ JARO

Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016Na šedesát hráčů pétanque včetně řady mistrů republiky z celkem deseti oddílů z celých Čech se setkalo v neděli 8. května 2016 na hřišti Glowackého při turnaji Pražské jaro – memoriál Jardy Mrkvičky.

Jaroslav Mrkvička, vloni zemřelý předseda domácího oddílu Kulová Osma, před čtyřmi lety zahájil éru seniorských tréninků pétanque na Osmičce. Dnes už jsou jeho hráči respektovanými a úspěšnými účastníky na všech turnajích včetně mistrovství republiky.

Ceny nejlepším družstvům v celodenním turnaji i v doplňkových soutěžích jednotlivcům o nejlepšího paséra a pasérku (hody na přesnost) předávala místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová.

„Chtěla bych ještě jednou pogratulovat vítězům a také poděkovat všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili, nejen za předvedenou hru, ale i za skvělou a přátelskou atmosféru, která v průběhu turnaje panovala,“ uvádí místostarostka Alena Borhyová.

V týmové soutěži triumfovali Kostomlaty (H. Vyoral, A. Vaníčková) před Vědomicemi (M. a T. Pillerovi) a Pepáč team (J. Škorníčková, Kostomlaty + J. Čihák, Lipník). Nejlepšími paséry se stali M. Zátka z pořádající Kulové Osmy a M. Müllerová z Kostomlat.

Příjemnou prosluněnou neděli zakončil kulturní podvečer s živou hudbou, zpěvem a opékáním buřtů.

Zveřejněno: 09.05.2016 – Anna Patočková