Praha 8 hostila celorepublikový turnaj v pétanque – PRAŽSKÉ JARO

Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016Na šedesát hráčů pétanque včetně řady mistrů republiky z celkem deseti oddílů z celých Čech se setkalo v neděli 8. května 2016 na hřišti Glowackého při turnaji Pražské jaro – memoriál Jardy Mrkvičky.

Jaroslav Mrkvička, vloni zemřelý předseda domácího oddílu Kulová Osma, před čtyřmi lety zahájil éru seniorských tréninků pétanque na Osmičce. Dnes už jsou jeho hráči respektovanými a úspěšnými účastníky na všech turnajích včetně mistrovství republiky.

Ceny nejlepším družstvům v celodenním turnaji i v doplňkových soutěžích jednotlivcům o nejlepšího paséra a pasérku (hody na přesnost) předávala místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová.

„Chtěla bych ještě jednou pogratulovat vítězům a také poděkovat všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili, nejen za předvedenou hru, ale i za skvělou a přátelskou atmosféru, která v průběhu turnaje panovala,“ uvádí místostarostka Alena Borhyová.

V týmové soutěži triumfovali Kostomlaty (H. Vyoral, A. Vaníčková) před Vědomicemi (M. a T. Pillerovi) a Pepáč team (J. Škorníčková, Kostomlaty + J. Čihák, Lipník). Nejlepšími paséry se stali M. Zátka z pořádající Kulové Osmy a M. Müllerová z Kostomlat.

Příjemnou prosluněnou neděli zakončil kulturní podvečer s živou hudbou, zpěvem a opékáním buřtů.


Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016 Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016 Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016 Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016 Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016 Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016 Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016 Pétanque memoriál Jardy Mrkvičky 2016
Zveřejněno: 09.05.2016 – Anna Patočková
Vytisknout