Praha 8 je proti zřízení autobusového terminálu na Ládví

Praha 8 nesouhlasí se záměrem Ropidu zřídit centrální konečnou zastávku středočeských autobusů uprostřed sídliště Ládví. „Absolutně nesouhlasíme, aby se holešovický autobusový terminál přesunul doprostřed sídliště, kde jsou ze všech stran školy, školky a hustá obytná zástavba,“ vyjadřuje jasný nesouhlas s připravovanou změnou místostarosta Michal Švarc. Radnice opakovaně projevila nesouhlas, ale ROPID vše dále připravuje beze změn.

Městská část se obává dramatického nárůstu tranzitní dopravy, který by zvýšil aktuálně vysoké hladiny hluku a prašnosti. „Nezanedbatelná je i bezpečnost chodců na přechodech u stanice metra Ládví,“ dodává místostarosta.

Jako nikoho neohrožující ani nezatěžující alternativu navrhuje Praha 8 terminál ve stanici metra Letňany. Příjezd i sama stanice je daleko od zástavby a navíc má podstatně lepší podmínky pro otáčení  a parkování autobusů.

Rozhodnutí, zda dojde i proti vůli Prahy 8 k instalaci terminálu v Ládví, či zda zvítězí zdravý rozum, učiní Magistrát hl. města v červnu tohoto roku.
Zveřejněno: 13.05.2014