Praha 8 konečně vyřeší parkování u Polikliniky Mazurská

MČ Praha 8 začala v prosinci 2018 rekonstruovat parkovací plochy u Polikliniky Mazurská. Občanům a pacientům tak zajistí kvalitnější přístup do polikliniky, vyšší bezpečnost a celkové zpřehlednění dopravní situace. Projekt by měl být hotov do května 2019 a bude stát cca 8 milionů korun.

Parkovací plochy u Polikliniky Mazurská se nacházejí ve správě osmé městské části. „Snaha o řešení parkování v blízkosti polikliniky se konečně chýlí ke konci. Po velice složitém a zdlouhavém povolovacím řízení, které trvalo přes dva roky, se konečně pacienti mohou těšit na kvalitnější přístup do objektu, zvýšení bezpečnosti i zpřehlednění dopravní situace, která byla v minulosti častým zdrojem nepříjemností,“ oceňuje zahájení rekonstrukce radní pro dopravu a majetek Tomáš Slabihoudek (TOP 09 a STAN).

Rekonstrukce byla zahájena v polovině prosince 2018 a potrvá do konce dubna 2019. „Provoz polikliniky to nijak neohrozí, bude stále v plném provozu. Přístup do hlavní budovy pro pěší bude omezen, ale vchod zajištěn,“ vysvětluje radní Slabihoudek. Pětiměsíční projekt bude stát přes 8 milionů korun, přičemž cca 80 % z celkové části bude hrazeno dotací poskytnuté MČ Praha 8 MHMP.

Rekonstruovaná plocha se zcela novým povrchem z betonové zámkové dlažby nabídne zvýšený počet parkovacích stání. „Ačkoli dojde k jistým dočasným omezením, věřím, že moderní parkoviště pro lékaře, sanitky, zásobování, ale zejména pro pacienty, kteří budou mít krátkodobé stání zdarma, za to stojí,“ dodává Slabihoudek. Samozřejmostí je také nové značení, závorový systém a úprava veřejného osvětlení.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Praha 8 vyřeší parkování u Polikliniky Mazurská – koordinační studieMohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.12.2018
Vytisknout