Praha 8 nabízí velkou porci vánočního veselí

Praha 8 slavnostně rozsvítila vánoční strom na Elsnicově náměstí. Celkem městská část letos připravila 5 vánočních stromů. Pro občany jsou k dispozici i 3 veřejná kluziště, kde si návštěvníci mohou užívat zimní radovánky.

Vánoční strom v Karlíně už svítí a postupně se rozsvítí vánoční stromy i na dalších místech:
Ládví - středa 24. listopadu od 17.00 hodin
Krakov - čtvrtek 25. listopadu od 17.00 hodin
Hřiště ZŠ Glowackého - pátek 26. listopadu od 17.00 hodin

"Vánoční strom pro Libeň nám darovala paní Hanáková, občanka Prahy 8. Je to stříbrný smrk, vysoký 12 metrů," řekl Ondřej Gros (ODS), starosta MČ Praha 8.

K dispozici byly návštěvníkům taktéž stánky s bohatým občerstvením. A krásnou vánoční atmosféru ještě více umocňoval i živý zvířecí betlém, vystoupení dětského sboru ZŠ Taussigova, tria String Ladies a Třehusku se staropražskými písničkami.

Kromě rozsvícení vánočního stromu bylo oficiálně otevřeno i veřejné kluziště u Löwitova mlýna.

"Každý den zde mohou občané Prahy 8, ale nejen Prahy 8, využít naše kluziště. Samozřejmě je možné si půjčit brusle, u dětí je doporučená přilba a zatím v tuto chvíli žádné omezení, co se týká covidu nebo počtu dětí, popřípadě dospělých, na ledě nemáme," řekl Jiří Vítek (Patrioti), místostarosta MČ Praha 8.

Praha 8 každoročně nabízí širokou škálu vánočních akcí. Sváteční atmosféru si tak můžete dopřát v celé městské části.

Zveřejněno: 24.11.2021