Praha 8 nechá i letos opravit chodníky, přestože nejsou v jejím majetku

Praha 8 podepíše s TSK hl. m. Prahy další smlouvu na celoplošné opravy chodníků, tentokrát ve výši čtyřiceti milionů korun. Spolupráce s TSK probíhá již několik let v rámci tzv. chodníkového programu, kdy městská část finančně přispívá na opravu chodníků na svém území - sama totiž nemůže investovat do cizího či nesvěřeného majetku.

„Již na jaře jsme vybrali čtyři desítky úseků, mj. na základě tipů od občanů. Jejich opravu si nyní u TSK objednáme. Dosud jsme čekali na koordinaci ze strany TSK, aby nedošlo ke kolizi s plánovanými výkopy inženýrských sítí, respektive, aby je v nejbližší době nikdo nerozkopal,“ říká zástupce starosty Michal Švarc a dodává: „Opravy proběhnou do konce roku.“ Výběr komunikací byl prováděn i s přihlédnutím na potřebu zajistit jejich schůdnost v zimním období.

Mezi vytipovanými chodníky je např. chodník v ulici Klíčanská, Čimická, Vosmíkových, Větrušická, Klecanská, Šiškova, „promenádní“ chodník Na Rokytce, Horňátecká, Na Přesypu či Havlínova.
Zveřejněno: 07.07.2014