Praha 8 nesouhlasí s plošným zavedením maximální rychlosti 30 km/h

Komise pro dopravu Rady MČ Praha 8 přijala včera usnesení, ve kterém nesouhlasí s plošným zavedením nejvyšší povolené rychlosti 30 km/h a také žádá Výbor pro dopravu ZHMP, aby záležitost projednal a hledal řešení, jak zamezit omezování dopravy protestními akcemi.

"Praha 8 je průkopníkem ve snižování rychlosti v místech, kde to dává smysl, tedy například v rezidenčních zónách nebo u škol. V Karlíně jsme zavedli Zónu 30 již v roce 2012 a troufám si říct, že jako jedni z prvních v Praze. Ale určitě nesouhlasíme se snižováním rychlosti plošně, nekoncepčně a na základě nátlakových akcí. Blokování Rohanského nábřeží a jiných hlavních tahů považuji za bezohledné a zbytečné. To jsou právě komunikace, kde má zůstat 50 km/h,“ informoval radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek (Společně pro Prahu 8).

Předseda komise pro dopravu Martin Jedlička (Společně pro Prahu 8) dodává: "Podobné dopravní úpravy se musí posuzovat individuálně, s ohledem na typ komunikace, na plynulost provozu i na MHD. Zásadně odmítám formu protestu, která spočívá ve zdržování řidičů aut, ale i třeba sanitek. Takový protest je bezohledný a hloupý. Proto jsem na komisi pro dopravu navrhl usnesení, kterým žádáme Výbor pro dopravu MHMP, aby hledal řešení, jak zamezit vzniku těchto omezení. Děkuji všem členům komise, kteří pro toto usnesení hlasovali."

Výbor pro dopravu ZHMP, který bude toto téma řešit, začíná své jednání dnes od 17.00 hod.. Současně, také dnes, je avizován další protestní pochod od 17.30 z Mariánského náměstí.


Text usnesení Komise pro dopravu Rady MČ Praha 8 ze dne 24.04.2023:
  1. nesouhlasí s plošným zavedením maximální rychlosti 30 km/h,
  2. konstatuje, že o povolené rychlosti na spravovaných komunikacích mají rozhodovat silniční správní úřady městských částí, které mají detailní místní znalost,
  3. vyzývá protestující a navrhovatele, aby do budoucna neomezovali plynulý provoz MHD a IZS v místě protestů. Zároveň žádá Výbor pro dopravu ZHMP, aby situaci projednal a navrhl řešení, jak zamezit vzniku těchto omezení v budoucnu.
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 25.04.2023
Vytisknout