Praha 8 podpoří službu „mobilního týmu“, který pomáhá rodinám ve složitých sociálních situacích

Osmá městská část daruje o. s. STŘEP – České centrum pro sanaci rodiny, finanční dar ve výši dvě stě tisíc korun. Peníze budou použity na v České republice ojedinělou službu „mobilního týmu“.

„Se sdružením STŘEP spolupracuje sociální odbor úřadu v rámci pilotního projektu. Již v tuto chvíli je zřejmé, že služby mobilního týmu mají maximální výsledky při minimálním zatížení rodin. Protože chceme, aby projekt v Praze 8 pokračoval i po září 2014, do kdy má zajištěné financování, rozhodli jsme se službu finančně podpořit,“ říká radní Markéta Adamová.

Mobilní tým je složen ze sociální pracovnice, psychologa, speciálního pedagoga a specialisty pro národnostní menšiny. Dochází do rodin a domácností, kde se seznámí s prostředím a provede diagnostiku. „Díky tomu může následně vyhodnotit a řešit problémy klienta, a to komplexně, efektivně a zcela na míru jeho potřebám,“ přibližuje systém mobilního týmu radní.

Mobilní tým již zajistil pro řadu rodin z Prahy 8 podporu v rodinných vztazích, ve výchovných selháváních, ve škole v podobě asistenta pedagoga a vyřešil situaci chlapce, se kterým nebylo doma vhodně zacházeno a mohlo v budoucnu dojít až k jeho týrání.
Zveřejněno: 28.08.2014
Vytisknout